Erdoğan ve Obama Beyazsarayda ne görüştü?

01 Nisan 2016 Cuma 10:57

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama Beyaz Saray'da görüştü. 50 dakika süren ikili görüşmede Obama Diyarbakır'daki terör saldırısıyla ilgili taziyelerini iletti

Erdoğan ve Obama Beyazsarayda ne görüştü?
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama arasındaki görüşmede bölgesel güvenlik, terörle mücadele ve mültecilerle alakalı olarak Türkiye-ABD arasındaki işbirliği konusunu ele alındı.

Cumhurbaşkanlığından yapılan basın açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Obama'nın Washington'daki Nükleer Güvenlik Zirvesi çerçevesinde Beyaz Saray’da ikili görüşme gerçekleştirdiği belirtildi.

OBAMA'DAN DİYARBAKIR SALDIRISI İÇİN TAZİYE

ABD Başkanı Obama'nın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde, Diyarbakır’daki terör saldırısında hayatlarını kaybedenler için taziye, yaralılar için de şifa dileklerini ileterek, Türkiye’nin güvenliği ve terörizme karşı ortak mücadele hususundaki desteklerini teyit ettiği bildirildi.

IŞİD'İ GERİLETMEYE YÖNELİK ORTAK ÇABALAR KONUŞULDU

Görüşmede bölgesel güvenlik, terörle mücadele ve mültecilerle alakalı olarak Türkiye-ABD arasındaki işbirliği konusunun ele alındığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"ABD Başkanı Obama, şahsı ve halkı adına, Diyarbakır'daki terör saldırısında hayatlarını kaybedenler için taziye, yaralılar için de şifa dileklerini ileterek, Türkiye'nin güvenliği ve terörizme karşı ortak mücadele hususundaki desteklerini teyit etmiştir. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, DAEŞ'i geriletme ve ortadan kaldırmaya yönelik ortak çabaları daha artırmak için neler yapılabileceği konusunu da ele almışlardır."

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi