İsrail'den Türkiye'ye teşekkür

21 Mart 2016 Pazartesi 21:25

İsrail Dışişleri Direktörü Gold,İstanbul'daki terör saldırısı sonrası İsrailli ailelere yardımlarından dolayı Türk hükümetine teşekkür etti.

İsrail'den Türkiye'ye teşekkür
 Gold, saldırıdan sonra olay yerinde yaptığı incelemelerin Dışişleri Direktörü olarak kendisi için önemli olduğunu belirterek, buradan elde ettikleri deneyimle, "Allah esirgesin, böyle bir olayın tekrar etmesi halinde, böyle zorlu bir görevle başa çıkmakta daha iyi bir noktada olacağız."diye konuştu.

"TÜRK HÜKÜMETİNE TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM"

Türkiye ve İsrail'nin, iki ülke insanlarını da tehdit eden teröre karşı ortak mücadele vermesi gerektiğini kaydeden Gold, "İlk olarak ve en çok da sevdiklerinin yanında olmak, onlara yardım etmek isteyen İsrailli ailelere, bürokratik işlemlerde ve hastanelerde, ayrıca yaralıların İsrail'e gönderilmesinde her türlü yardımda bulunan, ekibimizle teröre karşı savaşta nasıl birlikte hareket edilebileceği konusunda görüş alışverişinde bulunan Türk hükümetine teşekkür etmek istiyorum." dedi.

İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısı sonrası ABD programını yarıda keserek pazar günü İstanbul'a gelen İsrail Dışişleri Bakanlığı Direktörü Dore Gold, 2 günlük temasların ardından bu akşam ülkesine döndü.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi