Lavrov:Putin Erdoğan'dan Özür Diledi

09 Aralık 2015 Çarşamba 15:55

RUSYA Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in hava sahası ihlali nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan özür dilediğini söyledi.

Lavrov:Putin Erdoğan'dan Özür Diledi
 RUSYA Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İtalyan basınına açıklamalarda bulundu.

Rus uçağı düşürülmeden önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, hava sahası ihlali nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan şahsen özür dilediğini aktaran Lavrov, Türkiye’nin ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun üyesi olmasına rağmen, ABD’nin potansiyel müttefik olarak gördüğü Suriye’deki Kürt milisleri bombalama amacının anlaşılması gerektiğini söyledi.

Suriye’de IŞİD’e karşı savaşan kara güçlerinden birinin Kürtler olduğunu hatırlatan Lavrov, ABD’nin Kürt milisleri hem silahlandırdığına hem de eğittiğine dikkat çekti ve "Türkiye, Suriye’deki Kürt milisleri özellikle de Demokratik Birlik Partisi’ni düşman olarak görüyor. Bu nedenle şu noktayı anlamak gerek:

ABD öncülüğündeki koalisyona üye olan Türkiye, koalisyonun belirlediği görevleri yerine getiriyor. Türkiye, ABD’nin terörle mücadelede potansiyel müttefik olarak gördüğü Kürtleri bombaladığı kadar neden teröristleri bombalamıyor?" diye konuştu.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi