Paris Zirvesinde Erdoğan ve Putin Görüşecek mi?

30 Kasım 2015 Pazartesi 12:55

RUSYA ile Türkiye arasındaki diplomatik savaşta Putin'den son dakika haberler geldi. Vladimir Putin Paris zirvesinde Erdoğan ile görüşmeyecek.

Paris Zirvesinde Erdoğan ve Putin Görüşecek mi?
 TÜRKİYE'nin Rus savaş uçağını vurmasının ardından Ankara- Moskova hattında yaşanan gerilim dinmiyor. Rusya Devlet Başkanı Putin Paris zirvesinde Erdoğan ile biraraya gelmeyi kabul etmedi. 

Rus savaş uçağının vurulmasının ardından Erdoğan Putin ile görüşmek istemişti. Bu görüşme için umutlar Paris'deki İklim Zirvesi'ne kalmıştı.

PUTİN'DEN SON DAKİKA HABERLER

Daha önce Erdoğan'ın telefonlarına çıkmayan Putin inadına devam ediyor. Putin, Erdoğan'ın Paris'deki zirvede buluşma önerisini de kabul etmedi.

Son dakika gelişmeyi Kremlin duyurdu. Kremlin, Paris’te bugün başlayan Dünya İklim Zirvesi’nde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında bir görüşme gerçekleşmeyeceğini açıkladı.

PUTİN ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMEYECEK

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, gazetecilerin Rus lider Putin’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Paris’te görüşme yapıp yapmayacağı sorusuna şu yanıtı verdi:

“Erdoğan ile görüşme yapılması planlanmıyor. Böyle bir görüşme söz konusu değil. Görüşme olmayacak. (Putin’in) takviminde (Erdoğan ile) herhangi bir temas yer almıyor.”

TÜRK ÜRÜNLERİNE YASAK GELİYOR

İzvestiya Gazetesi de bir diğer sıcak gelişmeyi duyurdu. Rusya Tarım Bakanlığı'na yakın bir kaynağa dayandırılan habere göre, Türkiye'den dondurulmuş kırmızı et, kurutulmuş ve tütsülenmiş kırmızı et, tavuk eti, balık ve kabuklu deniz ürünleri alımı durdurulacak. Bunların yanı sıra 'Türkiye karşıtı' yaptırımlar kapsamında süt ürünleri, fındık, orman meyveleri, yeşillik, meyve ve sebze ithalatının da yasaklanabileceği ifade edildi.

Türkiye'den ithalatına yasak getirilecek ürünlerin listesinin bugün açıklanabileceği söyleniyor.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi