Eş durumu atamasında değişiklik

26 Aralık 2014 Cuma 11:11

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın talimatıyla öğretmenlere eş durumu atamalarında 3 yıl şartı uygulanmayacak.

Eş durumu atamasında değişiklik
 Öğretmenlerin yarıyıl tatili il içi ve iller arası özür durumuna bağlı atamaları için başvuruların 5 Ocak'ta alınmaya başlayacağı belirtildi. Bu atamalarda, tüm devlet memurlarının,özel sektörde çalışan eşten dolayı nakil isteyebilmesi için getirilen 3 yıl şartı öğretmenler için uygulanmayacak.

BAŞVURULAR 5-9 OCAK'TA

Bakanlık'tan alınan bilgiye göre, MEB'e bağlı eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin il içi ve iller arasında sağlıkve eş durumu özrü ile genel ve özel hayatı etkileyen nedenlere bağlı yer değişiklik başvuruları 5-9 Ocak'ta alınacak.

ATAMALAR 19 OCAK'TA

Atamalar ise 19 Ocak'ta yapılacak, tebligat ve ilişik kesme işlemleri ise 23 Ocak'tan itibaren gerçekleştirilecek. Atamalar, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın talimatıyla halen yürürlükte bulunan Öğretmen Atama Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda gerçekleştirilecek.

TAYİN İÇİN 3 YIL SİGORTA ŞARTI 2015 YILINDA UYGULANMAYACAK

Bu şekilde Ağustosta Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Çerçeve Yönetmelik'te yapılan, "eşi özel sektörde çalışanların eş durumu tayini isteyebilmesi için eşinin talep edilen yerde kesintisiz son 3 yıl sigortalı olması"şartı, 2015 yılı öğretmenlerin il içi ve iller arasında sağlık ve eş durumu özrü ile genel ve özel hayatı etkileyen nedenlere bağlı yer değişikliklerinde uygulanmayacak.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi