Konya'da Öğrenci Pansiyonunda Yangın

01 Aralık 2016 Perşembe 23:38

Konya'da bir lisenin kız pansiyonunda yangın çıktı. İtfaiye ekiplerince kısa sürede söndürülen yangın sonrası bazı öğrenciler fenalık geçirdi. O sırada giriş kattaki yemekhanede yemek yiyen öğrenciler, duman kokusunu aldı.

Konya'da Öğrenci Pansiyonunda Yangın
 Konya'da bir lisenin kız pansiyonunda bir öğrenci odasında elektrik kontağından çıkan yangın paniğe neden oldu. Alevler itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülürken, o sırada yemekte olan kız öğrenciler öğretmenler tarafından güvenli bir şekilde binayı tahliye etti. Dumandan etkilenen 2 öğrenciye ise olay yerine gelen ambulansta tedavi edildi.

Yangın, saat 18.00 sıralarında merkez Karatay İlçesi Akabe Mahallesi Alaaddin Kap Caddesi üzerinde bulunan Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi’nin 4 katlı kız pansiyonunun da meydana geldi. 3’üncü kattaki bir öğrenci odasında iddiaya göre elektrik kontağından kaynaklı yangın çıktı.

Binayı kontrol edip, yangını fark ettiklerinde itfaiyeye haber verildi. Pansiyonda bulunan bütün öğrenciler, öğretmenleri tarafından binadan tahliye edildi.İhbar üzerine okula gelen itfaiye ekipler alevleri kısa sürede söndürdü. Dumandan etkilenen ve gözyaşlarına hakim olamayan 2 öğrenciye ise olay yerine gelen ambulansta müdahale edildi.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi