NEÜ Dekanı İstifa Etti

22 Kasım 2018 Perşembe 16:10

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Mehmet Karalı, geçtiğimiz günlerde "Kadınlara Oy Vermem" diyerek attığı tiweet nedeniyle tüm ülkede büyük tepki çekmişti. Dekan bugün istifa ettiğini açıkladı.

NEÜ Dekanı İstifa Etti
 Necmettin Erbakan Üniversitesi Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Mehmet Karalı, tüm ülkede tepkiye neden olan tweetleri nedeniyle istifa ettiğini açıkladı. 

“Kadınlara oy vermem” açıklamasıyla tepki çeken Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karalı görevinden istifa etti. Açıklama rektörlük tarafından yapıldı.

skandal-dha41_6724807

İSTİFA GEREKÇESİNİ AÇIKLADI

Rektörlüğün açıklamasının ardından bir açıklamada istifa eden Karalı'dan geldi. Karalı Twitter'den yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

”Kamuoyuna saygıyla duyuruyorum; medeni ve siyasi haklarını kullanma ehliyetine sahip bir birey olarak, tamamen düşünce özgürlüğü sınırları içinde sosyal medya üzerinden açıkladığım bir görüşüm üzerinden verilen ölçüsüz tepkiler bağlamından koparılmış, yorumlar ve zorlamalı çıkarımlar şahsımla sınırlı kalmayıp, bağlı bulunduğum kurumumu ve şehrimi yıpratma boyutuna ulaşmıştır. Temsil ettiğim makamın sorumluluğu bu fütursuz saldırılara cevap vermeme mani olduğundan yürütmekte olduğum idari görevlerimden istifa ediyorum.”

NE OLMUŞTU?

Kişisel Twitter hesabından “İLAN EDİYORUM” notuyla bir açıklama yayınlayan Dekan Karalı “Aile hayatına yönelik bazı politikaları YANLIŞ buluyorum. İyi bir çocuk yetiştirmek, iyi bir ev hanımı olmak bakan, başkan, başarılı bir iş kadını olmaktan elzemdir, seçimde kadınlara oy vermeyeceğim.” demiş, bu sözler başta kadın siyasetçiler olmak üzere birçok kişinin tepkisini çekmişti. Karalı daha sonra bu tweetini silmişti.

skandal-dha31_6724808

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi