Öğretmen Atamaları Açıklandı-Tıkla Öğren

10 Şubat 2016 Çarşamba 17:58

Öğretmen atama sonuçları bugün açıklandı. Yaklaşık 30 bin öğretmenin ataması saat 11.00'de yapılan toplantı ile gerçekleştirildi. Öğretmen atama sonuçları 2016..

Öğretmen Atamaları Açıklandı-Tıkla Öğren
 Öğretmen atama sonuçları MEBBİS sonuç sorgu ekranı bugün açıklandı. 30 bin öğretmenin beklediği kritik toplantı 11.00'de başladı.  Öğretmen atama sonuçları bugün meb.gov.tr adresinde, MEBBİS atama sonuç ekranında erişime açıldı. 

ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI MEBBİS EKRANI TIKLA

2016 Öğretmen atamaları başvuru sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 30 bin öğretmen atamasının yapılacağı açıklanmıştı. Atama başvurularının ardından şimdi de atamalar belli oldu. Yaklaşık 120 bin öğretmenin başvurduğu atamaların sonuçları mebbis.meb.gov.tr adresinden erişime açıldı. Atamalar ile ilgili tüm detaylı bilgileri haberimizden görebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 30 bin öğretmen ataması töreninin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün Ankara'da yapıldı.

öğretmen atama sonuçları 2016 meb ikgm sorgu ekranı atama.meb.gov.tr
Öğretmen atama sonuçları sayfasına erişim için fotoğrafı tıklayınız

Adaylar ekranda görünen TC Kimlik No bölümüne kendi kimlik numaralarını girerek atama sonuçlarını görebilirler.

ÖĞRETMEN ATAMA KONTENJANLARI ŞUBAT 2016

Bu yıl da atamalarda aslan payı 3 bin 292 kadro ile rehberlik, 3 bin 124 ile İngilizce ve 2 bin 818 kadro ile din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerine ayrıldı.

90 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI DAHA YAPILDIĞINDA...

Öğretmen atamalarının yapıldığı Ankara MEB Şura Salonu'ndaki törene bu yıl ilk kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Erdoğan, 90 bin öğretmenin daha ataması yapıldığında MEB'deki öğretmen kadrolarının yüzde 100 doluluğa ulaşacağını söyledi. 

Erdoğan tören öncesi konuşuyor. Erdoğan'ın açıklamalarının detayları şöyle:

Yeni atamalarla birlikte öğretmen sayısı 923 bine çıkacak.  90 bin öğretmen daha atandığında yüzde 100 doluluğuna ulaşacağız. Branşlardaki başvurular en yüksek puandan başlanarak sıralanacak. 

ÖĞRETMEN ATAMALARI 121 BİN BAŞVURU YAPILDI

121 bin başvurudan 30 bininin ataması yapılacak. Ataması yapılan arkadaşlarımız eylül ayında işbaşı yapacak.

Göreve geldiğimizde eğitim, sağlık, adalet ve emniyet alanlarına öncelik vereceğimizi söylemiştik.Önceliklerimizin en başında eğitim geliyor. Yetişmiş insanızın varsa güçlü bir ülkesiniz. Bir yandan fiziki şartları artırırken, şu anda yaklaşılk 280 bin civarında derslik var. Öte yandan araç gereçleri giderme derdinde olduk. Fatih projesini 3 yıl içinde bitireceğiz. Fatih projesiyle artık sınıflarımız bilişim teknolojileri sınıfına dönüştü. İlkokul, ortaokul ve liselerde ders kitaplarını öğrencilerimize ücretsiz veriyoruz.

Yüksek öğretimde çok önemli hizmetler gerçekleştirdik. Şimdi 193 üniversitemiz var. Üniversitenin olmadığı il yok, bütün illerimizde üniversite var.

"MÜFREDAT KONUSUNDA EKSİKLİĞİMİZİ GİDERMELİYİZ"

Spor salonlarını da projelere koymaya başladık. Bugün kimse ülkemizde eğitim alt yapısıyla ilgili can alıcı noktada eksik bulamaz. Bugünkü atamayla öğretmen eksiğimizi tamamen kaldırma konusunda önemli bir adım attık. Müfredat konusundaki eksikliğimizi gidermemiz lazım. Bundan sonra eğitimin kalitesini yükseltmeye odaklanmak zorundayız altyapıda elde ettiğimiz başarıyı eğitimin içerğini iyileştirerek taçlandırmak zorundayız.

"ÖĞRETMENLİK ADANMIŞLIK İSTEYEN BİR MESLEKTİR"

Sizden öğrencilerinize her zaman ailenize sarıldığınız gibi sarılmanızı ve gelecek nesilleri yetiştirmenizi bekliyorum. Yeni Türkiye'nin nitelikli eğitimini sizlerle birlikte inşa edeceğiz. Öğretmenlere de bu yolda önemli işler düşüyor. Öğrencilerinize annenize sarıldığınız şekilde sarılın ve ülkenin gelecekleri olarak onları siz yetiştirin. Yeni bir heyecanla, yeni bilgilerle sizlerden çok büyük beklentim var. Yeni Türkiye'nin nitelikli eğitimini sizlerle birlikte inşa edeceğiz. Öğretmenlik adanmışlık isteyen meslektir. 

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi