Selçuk Üniversitesi Kampüsüne Yeni Yaşam Alanı

26 Şubat 2016 Cuma 15:22

Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Kampüsü içerisine yapımı düşünülen Hobi bahçeleri için çalışmalara start verildi.

Selçuk Üniversitesi Kampüsüne Yeni Yaşam Alanı
 Kampüsün kuzey yönünde 40 bin metrekarelik bir alana kurulması planlanan bahçeler, ilk etapta 140 ayrı kullanıcıya hizmet verebilecek. Düzenlemeleri kapsamında her bahçeye 25 metrekarelik ahşap barınma alanlarının yapılması da planlanıyor.

“3 YILLIĞINA KİRALANABİLECEK”

Hobi bahçeleri hakkında bilgi veren Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, “Kampüsün kuzey yönünde afyonkarahisar-Konya Karayoluna 100 metrelik mesafede yer alan Hobi Bahçelerimiz, 40 bin metrekareye kurulacak. İlk etapta yapılacak olan 140 kullanım alanı için çalışmalarımızı başlattık. Şu an bahçelerin kurulacağı alanın zemin ve düzenleme çalışmaları yapılıyor. Her biri 200 metrekare olarak tasarlanan Hobi bahçeleri içerisinde sosyal yaşam alanları ve ortak kullanım alanları oluşturulacak. Hobi bahçelerini öğretim üyelerimiz 3 yıllığına kiralayarak faydalanabilecek. Her bahçenin köşesine 25 metrekarelik ahşap barınma alanları oluşturacağız. Bu alanlardaki odaların içinde bir de mutfak olacak.” dedi.“AİLELERİYLE BİRLİKTE DOĞAL HAYATIN TADINA VARACAKLAR”

Hobi bahçelerinin, öğretim üyelerinin ve ailelerinin sosyal yaşam alanları haline geleceğinin altını çizen Prof. Dr. Mustafa Şahin, “Bahçelerimiz tamamlandığında kampüs içerisinde önemli bir sosyal yaşam alanı inşa etmiş olacağız. Öğretim üyelerimizin aileleriyle birlikte vakit geçirebileceği, istediği türde bitkiyle ilgilenebileceği daha da önemlisi temiz havada doğal hayatın tadına varacağı bir yaşam alanı planladık. Bahçelerimizi en kısa sürede tamamlayıp hizmete açacağız” diye konuştu.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi