Astsubaylara Zam !

04 Aralık 2012 Salı 11:47

Ordunun belkemiği olan astsubayların maaşlarında iyileştirme olacak. İşte Bakan İsmet Yılmaz'ın açıklamaları...

Astsubaylara Zam !
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, gelir seviyesi düşük olan astsubayların maaşlarına yüzde 20 oranında zam yapılmasına yönelik çalışma yürüttüklerini bildirdi.
LOJMAN VERİLMEYEN ASTSUBAY'A 400 TL ÖDEME

Milliyet'in haberine göre; Yılmaz, astsubaylara görev tazminatı verileceğini, lojman tahsis edilmeyen astsubaylara 400 TL ödeneceğini belirtirken, kurum içi iletişimin artırılması amacıyla “Genelkurmay Astsubaylığı” ve “Kuvvet astsubaylığı” adı altında bir kurum ihdas ettiklerini ifade etti.

EMEKLİ ASTSUBAYLARIN MAAŞLARINA ZAM

CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli’nin astsubayların özlük haklarına ilişkin soru önergesini yanıtlayan Yılmaz, emekli astsubayların maaşlarında da 100’er lira iyileştirme yapılmasının planlandığını belirtti.

Yılmaz, 2003 ve öncesi göreve başlamış olan astsubayların bir üst dereceye intibak işlemlerinin yapılması için hazırlanan tasarı taslağına ilişkin yasal düzenleme çalışmalarına devam edildiğini de kaydetti. Yılmaz ayrıca “Mevcut kadro görevleri ve bu görevlerin gerektirdiği eğitim ihtiyaçları doğrultusunda astsubaylara kuvvet nam ve hesabına lisans tamamlama imkanı verilmesi çalışmalarına devam edilmektedir” dedi.

banner67

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 3

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

astsubay astsubay 7 yıl önce yorumlandı

aradan bir sene geçti geçip gidecek seneler.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

SELCUK CELİKYUREK 7 yıl önce yorumlandı

biz bu balonlari cok duyduk inanmiyorum ayrica hayat pahalilği verdkleri neye yeteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer ............

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Sebahattin KARAKUŞ 7 yıl önce yorumlandı

yıllardı bu ordunun bel kemiği emektarlarını kandırıyorlar. bütün bu vatanın en büyük bekçilerine üç beş kuruş ve sosyal iyileştirmeyi yapmayanlar yataklarında yatarken acaba ne kadar namuslu ve dürüst yaşadıklarını biraz düşünmelerini istiyorum. kiçlarini korurken gemi̇ci̇kleri̇ni̇n tayfalari kadar değer veri̇yorlarmi?.

0 Kişi beğendi.
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi