Dolarda Son Durum-İşte Konya Döviz Kurları

14 Ekim 2015 Çarşamba 16:41

Güne yükselişle başlayan dolar, öğleden sonra yönünü aşağıya çevirdi

Dolarda Son Durum-İşte Konya Döviz Kurları
 Dün artan güvenlik endişeleri ve Çin'den gelen dış ticaret verilerinin etkisiyle Borsa İstanbul küresel hisse senedi piyasalarına paralel olarak yönünü aşağıya çevirirken, bir önceki hafta dolar karşısında yüzde 5 civarında değer kazanan Türk Lirası da düşüşe geçmişti.

Dolar yeni güne de yükselişle başlamış ve 2.9637 TL'ye kadar çıkmıştı. Ancak öğleden sonra satışlar hızlandı ve dolar 2.93 TL'nin altına indi. 

ABD VERİSİ ETKİLİ OLDU

ABD'de açıklanan perakende satış rakamları piyasalar üzerinde etkili oldu. ABD'de Eylül ayında perakende satışlar beklentilerin altındaartış gösterdi.    
ABD Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, perakende satışlar yüzde 0,1 arttı. Piyasa beklentisi yüzde 0,2 artış olacağı yönündeydi. Çekirdek olarak kabul edilen otomobil hariç perakende satışlar ise yüzde 0,3 azaldı. Analistler satışlarda yüzde 0,1 düşüş olacağı yönünde görüş belirtiyorlardı. Perakende satışlar yıllık bazda yüzde 2,4, çekirdek perakendesatışlar yüzde 0,8 arttı.   

Aynı ayda benzin satışları yüzde 3,2 azalırken, otomobil ve benzin hariç satışlar değişmedi, sadece benzin hariç satışlar yüzde 0,4 arttı. Perakende satışlar, ABD'de ekonomik aktivitenin üçte ikisini oluşturduğu için ekonomiye yön verilirken yakından takip edilen veri konumunda bulunuyor.

KONYA'DA DÖVİZ KURLARI (16:42)

BORSA YÜKSELİŞTE

Dün yine Çin kaynaklı endişelerle küresel piyasalardaki düşüşün etkisiyle günü yüzde 1,19 değer kaybederek 78.358,63 puandan tamamlayan Borsa İstanbul 100 Endeksi (BIST 100) yatay pozitif tarafta açıldı.

BISST 100 haftanın üçüncü işlem gününe yüzde 0,04 yükselişle 78.388,88 puandan başladı. Endeks saat 16.12 itibarıyla dünkü kapanışının yüzde 0.91 üzerinde. 

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi