Dolarda Yükseliş Sürüyor-Konya'da Döviz Kurları

13 Mart 2015 Cuma 17:42

Dolar kuru yükselişe geçti. Dolar/TL kuru bugün 2,6488 lira ile yeni rekorunu kırdı.

Dolarda Yükseliş Sürüyor-Konya'da Döviz Kurları
 Dolar kuru yükselişe geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü açıklamaları sonrası düşen Dolar/TL kuru ABD'den gelen son verilerle yükselişe geçti. Dolar kuru 2.6488 lira yeni rekorunu kırdı. Dolar/TL kuru günü 2.6350 liradan kapattı.

Kapalıçarşı altın fiyatları yükselişte. Gram altın fiyatı bugün 98.05 lira, çeyrek altın fiyatı bugün 161 lira, tam altın fiyatı bugün 637 lira, cumhuriyet altın fiyatı bugün 654 liraya yükseldi. Dün 642 liradan günü kapatan cumhuriyet altın fiyatı 12 lira birden yükseldi.

Dolar/TL küresel piyasalardaki bozulma ile rekor tazeledi. Güne 2,60'ın altında başlayan dolar/TL, kademeli yükseldi ve 2,6488'e çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Bankacılar, Çin para birimi yuanda günlük işlem bandının yüzde 2'den yüzde 3'e çıkartılabileceğine ilişkin söylentilerin satış baskısı yarattığını belirttiler. Bir bankanın döviz masası müdürü, "Çin'in kur bandını açacağı dedikodusu var. O yüzden tüm gelişmekte olan piyasalarda satış baskısı yaşanıyor. Türkiye özelinde bir durum yok. İşlem hacmi düşük, o yüzden TL'deki etki bir miktar daha fazla hissedildi" dedi.

KONYA'DA DÖVİZ KURLARI


banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi