Dolardan Yeni Rekor-Konya'da Döviz Kurları

14 Eylül 2015 Pazartesi 18:14

Dolar, sabah saatlerinde 3,0610'u görerek, tarihi zirvesi olan 3,07'ye yakın seyrediyor.

Dolardan Yeni Rekor-Konya'da Döviz Kurları
 Haftanın ilk günü dolar ve euro TL karşısında rekor kırdı. Güne 3,0460 seviyesinden dolar/TL paritesi Amerika Merkez Bankası'ndan beklenen faiz kararı öncesinde 3,07 sınırına çıkarak tarihi rekorunu tazeledi.

Kur, 3,0699 ile rekor kırdı. Euro ise TL karşısında 3,4798 ile tarihi rekorunu yeniledi. Dolar şu sıralarda TL karşısında 3,060 euro ise TL karşısında 3,4670 seviyesinden işlem görüyor.

FAİZ TOPLANTISI DÜZENLENECEK

ABD Merkez Bankası (Fed) 16-17 Eylül tarihlerinde faiz toplantısı gerçekleştirecek. Bu toplantıda Fed'in faiz artırımlarına başlayabileceği beklense de Çin ekonomisinde görülen yavaşlama sinyalleri ve küresel büyümeyi olumsuz etkileyeceği endişeleri nedeniyle faiz artışına yönelik görünüm bulanıklaştı.

ING Bank Özel Bankacılık Stratejisti Pınar Uslu, "Son dönemde finansal piyasalarda gözlenen oynaklık ve büyüme endişeleri nedeniyle Fed'in bu ay bir faiz artırımına gitme olasılığı fiyatlamalara girmedi, ancak sınırlı sayıda da olsa bazı analistler faiz artırımı beklentisini taşıyor. Fed'in bu ay faiz artırımına gitmesi piyasalarda sert hareketlerin görülmesine neden olabilir" dedi ve şöyle devam etti: "Siyasi belirsizliğin ve güvenlik endişelerinin baskısı altındaki yurt içi piyasalarda da Fed kararı kritik olacak. Hafta genelinde ayrıca, yarınki Hazine ihaleleri ve Cuma günü uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'in Türkiye'nin kredi notuna ilişkin değerlendirmesi izlenecek."

KONYA'DA DÖVİZ KURLARI


banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi