Emeklilere Ekim Ayında Promosyon Müjdesi

24 Ağustos 2013 Cumartesi 11:14

Emeklilere promosyon verilmesiyle ilgili düzenlemenin, Ekim'de torba yasaya girmesi bekleniyor.

Emeklilere Ekim Ayında Promosyon Müjdesi
 

Yaklaşık 10 milyon emeklinin maaş aldıkları bankaların promosyon ödemeleri için mevzuat değişikliği gerekiyor. Bunun için de altyapısı hazırlandıktan sonra çalışmanın Ekim ayında Meclis gündemine gelebileceği belirtiliyor. Taşeron işçileriyle ilgili düzenlemenin de yer alacağı torba yasanın içinde, promosyon konusunun da olacağı öğrenildi.

TALEPLER ANKARA'YA İLETİLDİ

Memur-Sen, toplu sözleşme görüşmeleri öncesi taleplerinin 17'nci maddesini bu konuya ayırmış ve gündeme getirmişti. Bu konuda taleplerini Ankara'ya ileten emekliler, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun bankalarla bu konuda protokol yapıp görüşmelere başlaması için bir an önce yasal altyapının da hazırlanmasını bekliyor. Takvim'in haberine göre; yasal düzenlemenin ardından da promosyonun şartları bankalar ile yapılacak pazarlıklarda belirlenecek. Daha önce bu konuda açılan davalarda, yasal düzenleme olmaması emekliler için bir engel teşkil etmişti.

900 LİRALIK ÖDEME

Böyle bir düzenleme yapılıp bankalarla protokole gidildiği taktirde, 10 milyon emekli için promosyonun önü açılmış olacak. O zaman memurlarda olduğu gibi, maaş ödeyen bankalar emeklilere anlaşma yapılan dönem için belli bir ödeme yapacak. Şu anda bu ödeme memurlar için anlaşma döneminde bir kereliğine brüt maaşın yüzde 60'ı kadar uygulanıyor. Bu da ortalama bin 500 lira maaş alan bir emekli için 900 lira para ediyor.
banner67

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

METİN YAZICIOĞLU SELÇUKLU / KONYA 7 yıl önce yorumlandı

devletimizin emeklilerine sahip çikmasi gerekiyor. insan onuruna yakişir şekilde maaş ödemesi lazim yillarimizi vermiş çalişmişiz sadaka nin bile memura cevaz verildiği dönemleri hatirlarim .devletimizden memuruna maaşlarini artirmasini diliyorum. saygilarimla

0 Kişi beğendi.
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi