Konya'da Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu?

15 Temmuz 2014 Salı 18:19

Altın fiyatlarında sert düşüş. Konya'da çeyrek altın ne kadar oldu ?

Konya'da Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu?
 Altın fiyatları dün yüzde 2'den fazla düşerek Aralık'tan bu yana en büyük günlük değer kaybını yaşadı. Altının kilogram fiyatı 89 bin 300 liraya gerilerken, çeyrek altının satış fiyatı 147 liraya indi.


Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMTP), BIST Altın Piyasası Endeksi önceki kapanışa göre yüzde 0,64 değer kaybetti. Altının kilogramı ise 89 bin 300 liraya geriledi.

Altın piyasasında 6 işlemde 1 milyon 979 bin 664 lira, 40 işlemde 29 milyon 179 bin 247,79 dolar ve 1 işlemde 81 bin 969,07 avro işlem hacmi kaydedildi.

Gümüş piyasasında ise 1 işlemde 67 bin 805,92 avroluk işlem hacmi oluştu.

Altın borsasında bugün en fazla işlem gerçekleştiren kurumlar İstanbul Altın Rafinerisi, Garanti Bankası, LCO Kıymetli Madenler, Rona Döviz ve Asya Katılım Bankası şeklinde sıralandı.

Marketwatch, düşüşe gerekçe olarak hisse senedi piyasalarındaki kazançlar ve değerli metale olan düşük talep nedeniyle kârların realize edilmesini gösterdi. 

Commerzbank Emtia Stratejisti Eujen Weinberg fiyatlarda son dönemde yaşanan artışın spekülasyonlardan kaynaklandığını belirterek, altına olan talebin beklentileri karşılayamadığını söyledi. Weinberg, Hindistan'daki
 altın ve gümüş ithalatının yüzde 10 ile sınırlandırılmasının da gelecekte altına olan talebi daraltacağını kaydetti. Barclays analistleri ise müşterilerine yolladıkları yatırım notunda altınla ilgili temkinli bir duruş gösterilmesi gerektiğini belirtti. Analistler, bu yükselişlerin uzun vadeli düşünülmemesi gerektiğini ve değerli metalin hala satış fırsatları barındırdığını ifade etti.

'ALTIN FİYATLARI GERİLER' 

Barclays öngörüsüne göre, altının 2014 ortalama fiyatı 1260 dolar olacak ancak değerli metal yılın üçüncü çeyreğine kadar 1200 dolara düşecek. Altının geçen yılki düşüşünü öngören Goldman Sachs ise yıl sonu için 1050 dolarlık tahminini koruyor. Altın fiyatları bugün 1310 doların altında işlem görüyor

KONYA'DA ALTIN VE DÖVİZ FİYATLARI
.


banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi