Şırnak'ta 2 Özel Harekat Polisi Şehit Oldu

08 Mart 2016 Salı 20:01

ŞIRNAK İdil'de bölücü terör örgütü PKK üyeleri ile güvenlik güçleri arasında yaşanan çatışmada 2 özel harekat polisi şehit oldu, 6 güvenlik görevlisi yaralandı.

Şırnak'ta 2 Özel Harekat Polisi Şehit Oldu
 ŞIRNAK'ın İdil İlçesin'deki Turgut Özal Mahallesi'nde çıkan çatışmada 2 özel harekatçı polis memuru şehit oldu, 6 polis yaralandı.

Olay bugün öğleden sonra hendek ve barikatların kapatılması, PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için operasyonların sürdüğü Turgut Özal Mahallesi'nde meydana geldi. Güvenlik güçleri örgütün dağ kadrosundan geldiğini belirlediği 4 PKK'lıyı bir evde sıkıştırıp, 'teslim ol' çağrısında bulundu. PKK'lıların çağrıya ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada evde bulunan 4 PKK'lı etkisiz hale getirilirken, diğer evlerde gizlenen PKK'lıların roketatar ve uzun namlulu silahlarla açtığı ilk ateşte 2 özel harekat polisi şehit oldu, 6 polis de yaralandı.

OPERASYONDA 12 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Bölgeye takviye birlikler sevk edilerek PKK'lıları etkisiz hale getirmek için geniş çaplı operasyon başlatıldı ve 8 PKK'lı daha etkisiz hale getirildi. Bu çatışmada ölü ele geçirilen PKK'lı sayısı 12'ye çıktı. Öldürülen PKK'lılar arasında örgütün dağ kadrosundan gelen aralarında üst düzey yöneticilerin de bulunduğu belirtildi.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi