SUR'dan Bir Şehit Haberi Daha

19 Şubat 2016 Cuma 19:21

Diyarbakır Sur'da sabah saatlerinde Özel Kuvvetler Komutanlığı timinin bulunduğu bina çöktü. TSK'dan gelen son haberlere göre, enkaz altında kalan 7 askerden 3'ü şehit oldu, 4 asker yaralı.

SUR'dan Bir Şehit Haberi Daha
 Diyarbakır Sur'da çöken binada enkaz altında kalan 7 askerden 3'ü şehit oldu, 4 asker yaralandı. Son dakika haberini TSK açıkladı.

Sabah saatlerinde Sur İlçesi Hasırlı Mahallesi'nde Özel Kuvvetler Komutanlığı timinin içinde bulunduğu eski bir binada henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı göçük meydana geldi.

Çökmenin meydana geldiği evde başlatılan ve AFAD ekiplerinin de katıldığı kurtarma operasyonunda enkaz altında kalan ve kurtarılan askerlerin olduğu belirtilmişti. Bölgede terör saldırılarına karşılık geniş güvenlik önlemleri alındı.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'NDAN SUR AÇIKLAMASI

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, bugün Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden operasyonlar sırasında içinde 7 askerin bulunduğu bir binanın çöktüğü belirtildi.

"Çöken binadan 4 kahraman silah arkadaşımız hafif yaralı olarak kurtarılmış, 3 kahraman silah arkadaşımız ise tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur" ifadesine yer verilen açıklamada şunlar kaydedildi: 

"Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz."

SUR'DA 2 POLİS VE 2 ASKER ŞEHİT OLMUŞTU

Sur'da bugün PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada polis memurları Mücahit Soydemir ve Ömer Sayıl ile uzman çavuşlar Sercan Yılmaz ile Osman Kaya şehit olmuştu.

Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinde olayla ilgili bugün saat 09.05' de şu açıklama yapılmıştı:

"19 Şubat 2016 Cuma günü Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu iki kahraman silah arkadaşımız ve bir kahraman polisimiz ağır şekilde yaralanmışlardır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 05.45'de şehit olmuşlardır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatımızın mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz.Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

DİYARBAKIR SUR'DA SON HABERLER

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, dünkü önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verildi. Buna göre, Sur'da devam eden operasyonda, 3 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Aramada, 6 el yapımı patlayıcı imha edildi. Sur'daki operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 209 oldu.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi