Tarkan Uyuşturucu Tedavisi Görecek

26 Aralık 2013 Perşembe 18:25

Uyuşturucu davasında Tarkan için " tedavi" ve "denetimli serbestlik tedbiri" uygulanmasına karar verildi.

Tarkan Uyuşturucu Tedavisi Görecek
 Pop sanatçısı Tarkan'ın da aralarında bulunduğu tutuksuz 17 sanık hakkında "uyuşturucu madde bulundurma, kullanma, satma ve satılmasına aracılık etme" suçlamalarıyla açılan dava karara bağlandı. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Kubilay Keskin ve taraf avukatları hazır bulundu.

Tarkan Tevetoğlu ise duruşmaya katılmadı. Davayı karara bağlayan mahkeme tutuksuz sanık Tarkan Tevetoğlu hakkında 'Uyuşturucu madde kullanmak amacıyla bulundurmak' suçundan TCK'nın 191/2 maddesi gereğince "tedavi" ve "denetimli serbestlik tedbiri" uygulanmasına karar verdi. Mahkeme Tarkan'ın bu tedbire uygun davrandığı takdirde kamu davasının düşürülmesine aksi halde davaya devam edileceğine ve hüküm verileceğinin bildirilmesine karar verdi.

TARKAN'IN 2 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYORDU

Tarkan'ın TCK 191- 1 maddesi gereğince,"Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak" suçundan 1 yıldan 2 yıla kadar hapsi talep edilmişti. Ayrıca Tarkan'ın, 191-2 maddesi gereğince uyuşturucu madde tedavisi görmesi ve denetimli serbestlik uygulanmasına tabii tutulması istenmişti.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi