Akşehir'e Doğalgaz Müjdesi

18 Kasım 2013 Pazartesi 11:03

Konya’nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, doğal gaz şebekesinin döşenmesi için çalışmaların sona yaklaştığını söyledi.

Akşehir'e Doğalgaz Müjdesi
 Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, düzenlediği basın toplantısında, ilçeye doğal gaz şebekesinin döşenmesi ile ilgili bir firmayla anlaştıklarını bildirdi. Başkan Oğul, “İlçemize doğal gazın döşenme işini bir doğal gaz dağıtım firması kabul etti. Akşehir imar planının sayısal verileri de firmaya teslim edilecek. İhale edilmeden Akşehir’in bu doğal gaz dağıtım işini bu firma yapacak. Akşehir’e yıllar evvel BOTAŞ tarafından doğal gaz iletim hattı kurulmuştu. Akşehir doğal gaz dağıtım ihalesine iki defa çıkılıyor ancak hiçbir firma ihaleye girmemesi nedeniyle doğal gaz dağıtılamıyordu. Bölge milletvekilimiz Mustafa Baloğlu’nun da girişimleri sonucu bu sorun çözüldü. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Taner Yıldız’a da teşekkür ederiz” dedi.

İlçenin en büyük sorununun da bu şekilde çözülmüş olduğuna vurgu yapan Başkan Oğul, projelendirme çalışmalarının bitirilip doğal gaz dağıtım çalışmalarının ilkbahar gibi başlayacağını düşündüklerini sözlerine ekledi.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi