Cem Zorlu gündemi değerlendirdi

04 Mayıs 2014 Pazar 15:51

AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu, Ereğli ilçesinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cem Zorlu gündemi değerlendirdi
 

Ereğli Belediye Başkan Özkan Özgüven ve AK Parti İlçe Başkanı Evren Nas ile birlikte gündemi değerlendiren AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu, Başbakan Erdoğan’ın Ereğli ziyaretinde 35 bin kişinin mitinge katıldığını belirterek, başbakanı sahip çıkan Ereğli halkına teşekkür etti.
Başbakan Erdoğan’ın Ereğli’den memnun ayrıldığını vurgulayan Zorlu, “O günkü en coşkulu ve heyecanlı mitin Ereğli’de gerçekleştirildi. Bu memnuniyetini grup toplantısında yaptığı konuşmasında da dile getirdi. Sayın Başbakanımızın gelişi eski klasik siyasi anlayış ile ‘eli boş geldi’ diye gölgelenmek istendi. Biz vaatlerle değil icraatlarla gündemdeki partiyiz. Ereğli halkı şunu iyi bilmelidir ki, sayın Başbakanımıza Ereğli hakkında bütün brifing ve bilgiler verildi. Kendisi hükümet ve belediye hizmetlerinde yanımızda olacak” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu Ereğli Devlet Hastanesi konusunda yaptığı açıklamada ise, “Ereğli’deki uzman doktor sayımız 43’ten 58’e çıktı. Özellikle kadın doğum ve çocuk doktoru noktasında sıkıntı yaşamıyoruz. Acilde 165 bin vakaya bakılmış bu rakam Konya’da Ereğli’yi ilk üç içerisine sokmaktadır. Acilde genişletme çalışmaları yapılacak. 2 adet ultrason ve bölgenin en kaliteli MR cihazı Ereğli’de bulunuyor. Ayrıca kanser polikliniği de Ereğli’de mevcut. Yeni yapılmakta olan 200 yataklı hastanenin kapasitesi 254’e çıkarıldı. Eski hastane ile 450’ye yakın bir kapasiteye ulaşmış olacağız. Proje onayı devam ediyor. Önümüzdeki aylarda inşaatı başlanacak ve kısa sürece bitirilerek hizmete açılacak” diye konuştu.

"AKGÖL'ÜN ESKİ GÜNLERİNE DÖNMESİNİ SAĞLAMAYA ÇALIŞACAĞIZ"

THK Meslek Yüksek Okulu protokolünün yapıldığını da kaydeden Zorlu, bu sen inşaatı tamamlayıp, YÖK’teki eksiklikleri giderdikten sonra gelecek sene öğrenci almayı hedeflediklerini aktardı. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin de önümüzdeki yıl birkaç bölümünün açılmasına çalışacaklarını dile getiren Zorlu, Polis Meslek Yüksekokulunun da kapanmayacağını söyledi. Akgöl’deki setteleme çalışmasının tamamlandığını da kaydeden Zorlu, killi toprak ile yapılmadığından sızmaların olduğunu ancak bu sızmaların önüne geçmek için killi toprak ile zeminin yeniden yapılacağını ifade etti. Arıtma’nın Büyükşehir Belediyesine hızlı bir şekilde devredileceğini ve biyolojik arıtmaya çevrileceğini söyleyen Zorlu, buradaki suyun arıtılmış bir şekilde Akgöl’e götürüleceğini ve Akgöl’ün eski günlerine dönmesini sağlamaya çalışacaklarını sözlerine ekledi.
Belediye Başkanı Özkan Özgüven ise Akhüyük Mahallesindeki kükürtlü suyun Akgöl’e kadar ulaştığını ve bölgedeki birçok canlının ölümüne neden olduğunu belirterek, “Çevre Bakanlığından kükürtlü su ile alakalı ilk cezamızı aldık. Şu an rantabl değil daha derinlere inilerek verim alınacağı da şüpheli duruyor. Çevre Bakanlığına itirazımız oldu. Beklemedeyiz” diye konuştu. Başkan Özgüven Ereğli’ye büyük yatırımların kazandırılacağını da söyleyerek, ilk etapta Yunus Emre Meydanına Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içerisinde proje hazırladıklarını ve Yunus Emre Meydanının bu proje ile ortaya çıkacağını belirtti.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi