Ereğli Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

31 Ocak 2015 Cumartesi 15:51

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi ile Türk-İş’e bağlı Belediye-İş Sendikası toplu iş sözleşmesi imzaladı.

Ereğli Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
 Başkanlık makamında gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Belediye-İş Sendikası Konya Şube Başkanı İbrahim Koral ile sendika temsilcileri katıldı. Yapılan görüşmeler sonunda anlaşma sağlanarak mevcut 73 kadrolu işçi maaşı için Özgüven ve Koral toplu iş sözleşmesini imzaladı.

Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Belediyenin mali yapısının elverdiği en yüksek şartların zorlanarak sözleşmenin imzalandığını söyledi.

Özgüven yapılan müzakereler sonucu enflasyon oranı, asgari ücrete yapılan zam, 2015 yılı için devlet memurlarına verilen zam gibi unsurların göz önünde bulundurulduğunu kaydederek, “Belediyemizin imkanları doğrultusunda en uygun şartlarda anlaşma sağlandı. Buna göre 2 yılın her 6 aylık dilimi için işçilere yüzde 4 zam verilecek. İşçi arkadaşlarımızın haklarını koruyarak yaptığımız ve imzaladığımız anlaşmanın hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Belediye-İş Sendikası Konya Şube Başkanı İbrahim Koral ise, “Toplu İş sözleşmemizi Ereğli Belediyesi ile gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu tüm işçi arkadaşlarımızla birlikte yaşıyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Özkan Özgüven Bey’e çalışan emekçilerin hak ve hukuklarını en iyi seviyeye getirme çabası gösterdiğinden dolayı teşekkür ediyoruz. Toplu İş Sözleşmemiz çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi