Ermenek'teki Maden Ocağını Su Bastı !

28 Ekim 2014 Salı 15:06

Karaman’da bir kömür ocağında su kaynağının patlaması sonucu göçük meydana geldi. İlk bilgilere göre, 18 işçi ocakta mahsur kaldı.

Ermenek'teki Maden Ocağını Su Bastı !
 Karaman'ın Ermenek ilçesindeki bir maden ocağında su baskını nedeniyle çok sayıda işçinin mahsur kaldığı ve Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan ve Enerji Bakanı Taner Yıldız bölgeye hareket ettiği bildirildi.

İlçeye bağlı Güneyyurt beldesinde faaliyet gösteren özel sektöre ait ocakta meydana gelen olayın ardından çok sayıda itfaiye, arama kurtarma ve sağlık ekibinin bölgeye sevk edildiği belirtildi.

konyahaberler.com/ermenekte-maden-ocagini-su-basti-video,149.html" target="_blank" style="font-size: 14px;">VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

OLAY YERİNDEN GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYINIZ

KARAMAN VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Karaman Valisi Murat Koca, Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesindeki bir kömür ocağında işçilerin mahsur kalmasıyla ilgili, "Olay, yeraltındaki biriken suyun galeriyi işgal etmesi. Mevcut çalışılan galerinin bir kısmını işgal etmesi. Şu anda 20 işçimiz çalışılan bölümde var. Diğer galeride olanlarda sıkıntı yok. 40'ın üzerinde arkadaş vardı. Onlar çıktı. Şu anda 20 arkadaşımız yeraltında" dedi.


 

CHP HEYETİ BÖLGEYE GİDİYOR

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu başkanlığında bir heyetin, işçilerin mahsur kaldığı Ermenek'e gitmek üzere görevlendirildiğini bildirdi. Tekin, yazılı açıklamasında, Karaman'ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesindeki kömür ocağında işçilerin mahsur kaldığını öğrendiklerini belirtti. İşçilerin sağ salim kurtulmasını dilediklerini vurgulayan Tekin, "Her zaman olduğu gibi bu kazada da CHP, işçi kardeşlerimizin yanında olacak ve sorunlarının çözümü için elinden geleni yapacaktır" ifadesini kullandı.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ


banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi