Sokak Hayvanları Kısırlaştırılıyor

13 Mart 2015 Cuma 18:18

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi Veterinerlik Birimi ekipleri tarafından genel sağlık muayeneleri yapılan sokak köpekleri kısırlaştırılıyor. Kısırlaştırılan hayvanlar kulak küpesi takılarak doğal yaşam alanlarına bırakılıyor.

Sokak Hayvanları Kısırlaştırılıyor
 Bölgede ilk defa Ereğli’de bu uygulamanın yapıldığını söyleyen Belediye Başkanı Özkan Özgüven, bunun mutluluğu içerisinde olduklarını yapılan uygulama ile sokak köpeklerinde kontrolsüz üremenin önüne geçildiğini kaydetti. Ereğli Belediyesine ait geçici hayvan barınağında yürütülen kısırlaştırma çalışmaları hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Özkan Özgüven burada yaptığı açıklamada, başıboş köpek sorunun sadece Ereğli’nin değil, birçok belediyenin sorunu olduğunu ve bu sorunla etkin mücadelenin kısırlaştırma olduğunu kaydetti.

Kısırlaştırma çalışması öncesi Veterinerlik Birimi ekiplerince toplanan sokak köpeklerinin muayene ve bakımları yapıldıktan sonra kısırlaştırma operasyonunun gerçekleştirildiğini kaydeden Başkanı Özgüven, kısırlaştırılan köpeklerin kuduz aşıları, iç ve dış parazit aşılarının yapıldığını ve kulak küpelerinin takılarak kayıt altına alındığını ifade etti.

Başıboş köpeklerin ortadan kaldırılmasının söz konusu olamayacağını, her şeyden önce köpeklerin bir canlı olarak bu döngünün bir parçası olduğunun altını çizen Başkan Özgüven, Belediye Veteriner Hekimliği’nin profesyonel yardım alarak en iyi şekilde veterinerlik hizmeti sunduğunu sözlerine ekledi.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi