Beyşehir’de Güvenli İnternet Konusunda Bilgilendirme

10 Aralık 2014 Çarşamba 09:58

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, öğrenciler “polis-çocuk el ele” projesi kapsamında güvenli internet kullanımı konusunda bilgilendiriliyor.

Beyşehir’de Güvenli İnternet Konusunda Bilgilendirme
Konya’nın Beyşehir ilçesinde, öğrenciler “polis-çocuk el ele” projesi kapsamında güvenli internet kullanımı konusunda bilgilendiriliyor.

İlçe merkezinde polis tarafından ortaokul 7 ve 8. sınıflarda öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak “güvenli internet” konulu eğitim seminerleri verilmeye başlandı. Seminerlerde yapılan sunumlar İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Emniyet Amiri Sefa Mercan ve ilgili birimdeki personel tarafından gerçekleştiriliyor. Çocukların internet kullanırken daha bilinçli bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve internet bağımlılığı, internette karşılaşılabilecek tehlikeler kredi kartı gerektiren oyunlar ve zararlı oyunlar hakkında bilgilendirmeler yaparak yaşanabilecek mağduriyetlerin engellenmesi amacıyla ilki İhsan Kabadayı Ortaokulu’nda başlatılan eğitim seminerleri zaman içerisinde ilçe merkezindeki diğer okullarda da yaygınlaştırılacak. Proje ile çocuk ile polis arasında köprü oluşturmak, sevgi, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğin önemli olduğunun gösterilmesi ve onlarla beraber güzel anlar paylaşılması da amaçlanıyor.

Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği, internette karşılaşılabilecek tehlikeler adlı sunumla çocuklar ile daha iyi iletişim kurabilmek, topluma sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesine sağlamak, polise ve dolayısıyla devlete karşı güven ve ilgilerini artırabilmeyi de hedefliyor. Proje ile ilgili diğer hedefler ise şöyle:

“Günümüzde günlük hayatın bir parçası olan internetin bilinçsiz kullanımının özellikle çocuklar üzerinde olumsuz etkiler yarattığı ve bazı sosyal ve psikolojik sorunlara yol açtığı gerçeğinden hareketle, internetin olumlu ve olumsuz yönlerini çocuklarımıza göstererek daha bilinçli bireyler haline gelmelerini sağlamak, onların kişisel ve toplumsal yönden sağlıklı, mutlu, iyi ahlaklı ve dengeli bir kişilik sahibi, yapıcı, yaratıcı ve üretken bireyler haline gelmelerine katkıda bulunmak hedeflenmektedir.”

Proje ile gençlerin, internet kullanımı konusunda bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi ile 155 polis imdat hattının etkin kullanılması, sosyal yaşam kalitelerinin yükselmesi, toplumdaki güvenlik birimlerine olan güvenin artırılarak toplumun yaşanırlılık seviyesinin yükseltilmesi bekleniyor.

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi