Facebook bedava internet sunacak

31 Temmuz 2015 Cuma 11:13

Facebook, internet erişimi olmayan bölgelere hizmet götürmek için yeni bir proje başlattı.

Facebook bedava internet sunacak
 Geçtiğimiz yıllarda Dünya üzerinde internet erişimi olmayan bölgelere hizmet götürmek için düğmeye basan sosyal medya devi Facebook, bu projesi kapsamında İnsansız Hava Araçları (Drone) vasıtasıyla internet erişimi sağlayacak.

TEST UÇUŞLARINA BAŞLAYACAK

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, 'Internet.org' isimli projenin parçası olan ilk tam ölçekli insansız uçağın yapımının tamamlandığını ve yakın bir zamanda test uçuşlarına başlanacağını duyurdu.

YUNAN MİTOLOJİSİNDEN İLHAM ALINDI

Yunan mitolojisinden ilham alınarak Aquila adı verilen ve maksimum 20 bin metre yükseklikte uçacak olan drone'ların önümüzdeki yıllarda kullanıma girmesi bekleniyor.

Enerjisini güneşten alan ve bu sayede aylarca kesintisiz uçabilen drone'ların kanat genişliğinin bir Boeing 737'den biraz daha büyük, ağırlığının ise bir otomobilden daha hafif.

KULLANICILARI DAHA DA ARTACAK

Drone'ların kullanıma girmesinin ardından yaklaşık 6 milyar kişiye hizmet sunması bekleniyor. Yaklaşık 1.5 milyar üyesi bulunan Facebook'un bu hizmeti sayesinde kullanıcı sayısını da hatırı sayılır oranda artırması bekleniyor.

4 MİLYAR İNSAN HEDEF ALINDI

Dünya üzerinde internete erişimi olmayan yaklaşık 4 milyar insanı hedef alan projenin ücretsiz olması ve gelişmekte olan ülkelerde dolaylı yollardan milyonlarca iş imkanı yaratması bekleniyor.

ensonhaber

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi