Facebook'ta Bir Yenilik Daha

03 Ocak 2014 Cuma 22:59

Dünyanın en çok kullanılan Sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Facebook, bir yenilik daha yaptı ve dünyanın haritasını çıkarttı...

Facebook'ta Bir Yenilik Daha
 Sosyal paylaşım sitesi Facebook, bir yenilik daha yaptı ve dünyanın haritasını çıkarttı. İşte habere dair detaylar.

Hatırlanacağı gibi Facebook Science ekibinin bir süredir üzerinde çalıştığı harita ortaya çıktı. Kullanıcıların Facebook’taki şehirlere göre belirlenen göç haritası dünyadaki nüfusun nerelere göç etmeyi tercih ettiğini ortaya koydu. Bu göçlerde finansal sıkıntılar, savaşlar, doğal felaketler veya tamamen insiyatifle alınan kararlar etkili oluyor.

Facebook Science ekibinin paylaştığı haritada en çarpıcı nokta ise Türkiye’yle ilgili. İstanbul’un fazlaca göç aldığını gösteren haritaya göre İstanbul en çok Türkiye içinden göç alıyor. Yurtdışından ise Türkiye’ye en çok göç eden ülkeler arasında Bulgaristan, Bosna Hersek ve Makedonya yer alıyor.

Güney Asya’ya indiğimizde ise tablo biraz değişiyor. Bangkok, Bangladeş ve Mumbai gibi bölgelerin yoğun göç aldığı dikkat çekerken Batı Afrika’da ise göçler Nijerya üzerinde yoğunlaşıyor.

Küba’da yaşayanların büyük bölümü Miami’ye gitmeyi tercih ederken, Meksika’da ikamet edenler ise Chicago, Houston, Dallas ve Los Angeles'a gitmeyi yeğliyor.

Öte yandan Facebook ile ilgili olarak en detaylı haberler yine ilk olarak burada olacaktır.

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi