Facebook'tan 120 Milyon Dolarlık Kasaba

11 Ekim 2013 Cuma 13:13

İşte dünyanın en yaygın sosyal ağı olan Facebook'un, iş yerini terk etmek istemeyen çalışanlarına sunduğu projesi...

Facebook'tan 120 Milyon Dolarlık Kasaba
 Facebook, her türlü sosyal aktiviteyi barındırdığı tesislerini, yerleşim birimine çevirmeyi planlıyor. Şirketi yaptığı açıklamada, çalışanlar için 394 birimli hane içeren bir kasaba inşa edilmesinin planlandığı belirtildi.


Facebook’un merkezini barındıran Menlo Park, California’daki çalışan sayısı ve yapılaşması giderek büyüyor. Dünyanın en büyük sosyal ağı, yeni projesiyle işyerini terk etmek istemeyen çalışanlarına yeni bir alternatif sunacak: Facebook kasabası.

120 Milyon Dolarlık Proje

120 milyon dolarlık proje kapsamında inşa edilmesi düşünülen Anton Menlo adındaki kasaba, yaklaşık 60 bin metrekarelik alana kurulacak. Kasaba, spor tesislerinden hayvan barınağına kadar her türlü hizmeti içerecek.

Facebook planı, her bir işyerinin yetişkinler için çocuk bahçesini andırdığı ve mesai saatlerinin geçerli olmadığı Silikon Vadisi’ndeki işyerini anlayışını yeniden tanımlayayacak bir girişim olarak kabul ediliyor.

'Emlak Sektörüne Katkı'

Facebook’un bir sözcüsü, basına yaptığı açıklamada, emlak sektörü için önemli bir girişim yaptıklarını belirterek, “Kampüsümüze yakın bir noktada konaklama imkanı sunacağımız için heyecanlıyız... Facebook’ta çalışan insanların yaptıkları işin ödüllendirici olduğuna ve misyonumuza inandığını bildiğimiz için bunu yapıyoruz”dedi.

Yetkili, bazı çalışanların geçmişte kampüse yakın bir noktada kalacak yer konusunu gündeme getirdiğini de belirtti.

Fox News’in haberine göre, Silikon Vaidisi’ndeki konut fiyatları tavan yapmış durumda. DataQuick adlı emlak şirketinin verilerine göre, Silikon Vadisi ve San Francisco’daki konut fiyatları 2012’nin dördüncü çeyreğinde yüzde 24 artış gösterdi.

Ntvmsbc

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi