Google değişikliğe gidiyor

20 Nisan 2015 Pazartesi 12:25

Arama motoru Google, 21 Nisan'dan itibaren algoritmalarını yeniliyor.

Google değişikliğe gidiyor
 İnternet kullanıcılarının en çok tercih ettiği arama motoru Google, 21 Nisan'da Deep Link isimli yeni arama algoritmasını faaliyete geçirecek.

KURALLAR YENİDEN YAZILACAK

Yeniden yazılacak kurallarla mobil uyumlu web siteleri daha üst sıralarda yer alırken, aramalarda karşımıza çıkan alakasız sayfalar elenecek ve kullanıcının hayatı pratikleşecek. Diğer bir deyişle mobil arayüzü düzgün olan ve mobil kullanıcı dostu olabilen internet sitelerini Google ödüllendirecek ve arama sonuçlarında üst sıralara çıkaracak.

YARIN SABAH İTİBARIYLA BAŞLAYACAK

Mobil cihazları dikkate almayan ve masaüstü sürüme göre hazırlanan internet siteleri de doğal olarak arama sonuçlarında arka sıralara itilerek trafik kaybedecek. Google, bu şekilde tüm internet sitelerinin mobil arayüzünü daha 'sevimli' hale getirmesini amaçlarken Google'ın bu algoritma değişikliği yarın sabah itibarıyla başlayacak.

SİTE SAHİPLERİNE VAKİT VERECEK

Google'ın mobil dostu internet sitelerine destek olacağı bir süredir biliniyordu. Google, algoritma sisteminde hemen değişikliğe gitmeyerek site sahiplerine vakit verirken sitelerin bu değişimden gelir kaybı yaşamamalarını tercih ediyor. Ancak Google'ın uyarılarına rağmen yeniliğe uymayanlar için ise elbette yapacak bir şey yok.

DOĞRU BİLGİ SUNAN YÜKSELECEK

Google'ın bir süredir üzerinde durduğu bir diğer madde de bilgi güvenliği konusu... Sitelerin kullanıcılarına sunduğu verilerin doğruluğunu araştıran ve bu konuda Bilgiye Dayalı Güven Algoritması geliştiren Google ekibi, şu an itibarıyla bilinen 2.8 milyar bilginin yer aldığı bilgi kasasından faydalanacak ve doğru bilgiyi sunan, arama sonuçlarında üst sıralara tırmanacak. Ancak Google bu konuda henüz detay paylaşmış değil.

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi