Google'dan Türk Haber Sitelerine Spam

17 Eylül 2014 Çarşamba 10:52

Google, aralarında Hürriyet, Milliyet, Radikal, Habertürk gibi sitelerin de bulunduğu birçok haber sitesini, gereksiz ve spam sayılabilecek içerikleri nedeniyle banladı.

Google'dan Türk Haber Sitelerine Spam
 Google, aralarında Hürriyet, Milliyet, Habertürk, Mynet, Radikal ve CNNTürk'ün de bulunduğu birçok haber sitesini, gereksiz ya da spam sayılabilecek içerikleri nedeniyle arama sonuçlarından çıkardı ve bir süre sonra yasak kalktı. Yasak yiyen siteler sadece indexte görünmüyordu.


Google tarafından banlanan bazı siteler şöyle; Milliyet, Hürriyet, Habertürk, Stargazete, Radikal, Mynet, Bugün, CNNTurk, TGRT, Türkiye, Rotahaber, ve Sondakika.

SEBEBİ NE?

Google, her zaman önce kendi kullanıcısına en iyi sonucu en kısa zamanda vermek için aralıksız çalışır ve sırf bu yüzden rakipsiz bir arama motoru olmayı başarmış bir şirkettir. 2013 yılından itibaren haber sitelerinin değerinin algoritma ile artırılması ve Google News kayıtlı sitelerin hemen hemen her aramada üst sıralarda yer alması ile tanıştık. Bu, tamamen kullanıcının en taze içeriğe haber siteleri vasıtası ile ulaşabilmesini sağlıyordu.

BUNDAN SONRA NE OLACAK

Google, gösterdiği bu gerçekten sert tepki ile içeriğin değerini hala çok önemsediğini göstererek herkese "Kullanıcıyı önemsemeyeni yasaklarım" mesajını çok net bir şekilde vermeyi başardı.

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi