Başbakan'dan sağlık çalışanlara müjde

13 Mayıs 2014 Salı 17:39

Başbakan Erdoğan Ankara'da Sağlık-Sen toplantısında sağlık çalışanlarına hitap etti. Sağlık çalışanlarına büyük müjdeler verdi.

Başbakan'dan sağlık çalışanlara müjde
 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da düzenlenen toplantıda sağlık çalışanlarına emeklilik müjdesi verdi, herkesin merak ettiği yıpranma payıyla ilgili, '5 yıl hizmete 1 yıl yıpranma payı' vereceklerini açıkladı.

Rahmetli anneciğim beklememek için beni önceden Okmeydanı SSK Hastanesi'ne gönderir, ben de numara alırdım sabah 6'da 7'de numara alınırdı. Anneciğim o numaranın geleceği duruma göre hastaneye gelip muayene olurdu. 

'KUSURA BAKMASIN GÜLE GÜLE'

Bir röntgen için 7 ay sonraya 6 ay sonraya gün verirlerdi. Bunlar Afrika ülkelerinde olmuyor. Biz bunları yaşadık bu ülkede. Hangi hastanede bir rehin haberi alırım, oradaki başhekim kusura bakmasın güle güle.

'İŞÇİ MEMUR AYRIMI DİYE BİR ŞEY KALMADI'

SSK'lı vatandaş ayrımını bu ülkede kaldırdık. Dünyanın hiç bir gelişmiş ülkesinde işçi memur ayrımı yoktur, çalışanlar vardır. İşte döner sermaya falan diyorsunuz ya, bunların hepsi çalışanların yanında ortadan kalkar. Dünyanın hiç bir ülkesinde işçi memur ayrımı diye bir şey kalmadı, sadece Türkiye'de var bu. Bizim bunu kaldırmamız lazım. 

Bütün bunlarla beraber hiç bir vatandaşımın hastane kapılarında farklı muamele edilmesine tahammül edemiyoruz. Doktora ilaca ulaşamıyordu vatandaş artık o eski günler geride kaldı. Beyefendi genel müdür diyorum diye kızıyor ya e senin zamanında ben eczaneye iniyordum o ilaçları bulamıyordum. 

Hastane kapılarından insanlarımız dönmesin istiyoruz. Eksiklerimiz yok mu var tabiiki ama, hepsi aşılacak. Eğitimde yoğun yatırımlar yapıyoruz. Sağlıkta öyle, adalette öyle, emniyette de öyle. 10 milyon tablet bilgisayarın ihalesine hazırlanıyoruz. Artık yavrularımız elinde tablet bilgisayarlarla okuluna gidip gelecek. Çünkü Türkiye modern dünyanın her türlü imkanını yakalayacak. bizler hem hükümet hem de kişisel olarak insanımızın ve halkımızın dualarını alıyoruz. Bir hükümet bu alanlarda iş üretmiyorsa, insanlarımızın taleplerine, ihtiyaçlarına cevap vermiyorsa o hükümet uzun süre iktidarda kalamaz bunu biliyoruz. 

'SAĞLIK HİZMETİNDE ASIL OLAN İNSANDIR'

Sağlık hizmetinde asıl olan insandır, yani sizsiniz. Sadece yapıya araca cihaza yatırım yapmak hizmetin kalitesini yükseltmez. Sağlıkta insan kaynağını %232 artırdık ama yeterli değil. Şimdi sağlık bilimleri üniversiteleri kuruyoruz. Sağlık meslek liselerinin görev alanlarını genişlettik. Bundan böyle istedikleri üniversiteye gitme imkanına sahip oldular mı? 

YIPRANMA PAYI

Biz görevi devraldığımızda kamu hastanelerindeki MR sayısı 18'di, bugün toplam 251 adet MR hizmet veriyor. Bizim iktidarımızda Türkiye helikopter ve uçak ambulansla tanıştı. Bu arada bir şey daha söylemem lazım bu da yıpranma payıyla ilgili konu. Yıpranma payında ne kadara ne kadar vereceğiz. sordum dediler ki 5 yıla 1 yıl. Bu sendikacının söylediği. Ben de talimatı vereceğim 5 yıl hizmet verenlerin 1 yıl yıpranma payı olacak. 

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi