Çalışan Emekliye 3 Zam Birden

25 Aralık 2015 Cuma 09:07

8.9 milyon emekliye enflasyon artışı ve 100 lira zam geliyor. Çalışan emekliler ise 3 zam alacak. Bazılarının kazancı ise 2 bin 400 lira...

Çalışan Emekliye 3 Zam Birden
 SSK ve Bağ-Kur emeklisi 8.9 milyon kişi, Ocak ayında ekstra artışa kavuştu. Hükümet, 1 Kasım seçimlerinden önce sözünü verdiği 100 liralık zammı, Ocak'ta maaşlara yansıtacak. Temmuz'da 100 lira alanlar da bu artıştan yararlanacak ve yıllık zamları 2 bin 400 lirayı bulacak. SSK ve Bağ-Kur emeklileri böylece önümüzdeki ay çifte zam almış olacak. Ayrıca bu emeklilerden esnaflık yapanlara bir zam daha yolda. Emekli esnafın maaşından yapılan yüzde 10'luk destek primi kesintisi kaldırılacak. Böylece bu emekliler yüzde 10'luk bir avantaj yakalayacak. SSK ve Bağ- Kur emeklileri, çifte zammı Ocak maaşlarında görecek. Maaşlara hem enflasyon zammı hem de 100 liralık artış yansıtılacak. Enflasyon zammının tutarı, ay başında açıklanacak enflasyon verisiyle belli olacak. 

% 3.65 GARANTİ 

2015'in ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar maaşlarda artış yapılacak. Aralık enflasyonu aynı kalsa bile 5 aylık enflasyona göre emeklinin yüzde 3.65 zammı cepte. Ayrıca Hükümet, emekli olup esnaflık yapanlara seçim öncesinde verdiği kesintiyi kaldırma müjdesini önümüzdeki günlerde hayata geçirecek.

TÜRK-İŞ VE TİSK: PRİMLER İNDİRİLSİN

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ve Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) asgari ücretin bin 300 liraya çıkarılması çalışmalarına yönelik yaptıkları ortak açıklamada, işsizlik sigortası ve Sosyal Güvenlik Kurumu primlerinde indirim yapılmasının isabetli olacağını kaydetti. Açıklamada, asgari geçim indiriminin asgari ücret seviyesine getirilmesi istendi.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi