KONESOB Başkanından Esnaflara Uyarı

22 Ocak 2017 Pazar 14:14

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, borç yapılandırmasıyla ilgili açıklamalar yaptı ve esnaflara hatırlatmalarda bulundu.

KONESOB Başkanından Esnaflara Uyarı
Yapılandırma kapsamında 2016 yılı Kasım ve Aralık aylarında vergi ve SGK prim ödemelerini yapamayan ve bu nedenle kanunun getirdiği imkanlardan faydalanma haklarını kaybedenlere 2.bir şans getirildiğini söyleyen KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, bu nedenle haklarını kaybeden esnaf ve sanatkarın ödemelerini Mayıs ayı sonuna kadar yapabileceklerini hatırlattı.

Torba kanunda, borç yapılandırma kanununa eklenen geçici madde ile sadece vergi borçlarının değil, vergi ve sosyal güvenlik primleri başta olmak üzere kanun kapsamına giren tüm borçlar için taksit ötelemesi getirildiğini belirten Başkan Karamercan, "Tüm vergi ve prim borçları yanında esnafımızın odalarına olan aidat borçları için de kolaylık sağlandı. Kasım ayından bu yana olan borçlar için kanunda belirtilen geç ödeme zammı ödenmek suretiyle vadesi geçtiği halde ödenmemiş borçların ödenmesi halinde yapılandırmadan yeniden yararlanılabilecek. Bu da ekonomik olarak zor günler yaşayan esnafımızı ve piyasaları rahatlatacak" dedi.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi