Asfalt Roley Tankıyla Çalışmalar Hızlandı

21 Ağustos 2014 Perşembe 16:12

6360 sayılı belediyeler yasasıyla birlikte mahalle olarak bağlan köylerde asfalt çalışmalarını sürdüren Konya’nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, hızlı bir çalışma temposuna girerek yeni alınan Asfalt Roley Tankı ve çekiciyi de hizmet aracı kervanına kattı.

Asfalt Roley Tankıyla Çalışmalar Hızlandı
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Karakaya Mahallesine konuşlandığını ve buradan Ereğli çevre yolunu Aksaray Çevre yoluna bağlayan 26 kilometrelik yolun 15 kilometrelik kısmında ilk satıh kaplama çalışmalarının başladığını söyledi. Araç parkına Asfalt Roley Tankı ve çekicisinin kazandırılmasıyla, çalışmaların daha hızlı ve verimli olduğunu ifade eden Hançerli, satıh kaplama yapılan bu yolun özellikle Ereğli ve Aksaray Çevre yolları arasında önemli bir geçiş güzergahı olduğunu belirtti. Göçü, Karakaya, Divanlar ve Akbaş mahallelerini birbirine bağlayan hem bu yolun hem de mahalle içi yolların satıh kaplama çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Başkan Hançerli, 6360 sayılı kanununun meyvelerini verdiğini ve bu tür çalışmaların artarak devam edeceğini söyledi. Bir taraftan tatlı su sebilleri, bir taraftan satıh kaplama, çocuk oyun parkları ve farklı çalışmalarla hemşerilerine hizmetin en iyisini en kısa süre içerisinde vereceklerini vurgulayan Hançerli, ekibini ve özellikle yapılan yola sahip çıkan mahalle sakinlerini tebrik etti.

Yapılan çalışmalarla alakalı görüşlerini bildiren mahalle sakinleri, Büyükşehir yasasıyla mahallelerine önemli ölçüde hizmetin geldiğini özellikle harabe olan evlerin yıkımının gerçekleşmesi, tatlı su depolarının yapılmasıyla içme suyuna kavuştuklarını, çocuk oyun parklarının yapılması, yeşil alanlar oluşturulması ve yolların asfaltlanmasıyla birlikte oldukça yoğun bir çalışma temposu içerisinde olan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ve ekibine teşekkür etti.

Karakaya Mahalle Muhtarı Mustafa Karapınar ise çıkan yeni Büyükşehir yasasıyla mahallelerindeki eksiklikleri giderme çabası sarf eden Başkan Mehmet Hançerli’ye teşekkür ederek Karatay Belediyesi’nin merkezde bulunan mahallelerden kendilerinin ayırt edilmediğini sözlerine ekledi.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi