Doğalgaz Para İadesi Yapacak Firmalar Açıklandı-Konya Enerya da Var

08 Ekim 2015 Perşembe 12:49

Doğalgaz para iadesi yapacak firmaların tam listesi yayınlandı. Buna göre bu liste içinde Enerya Konya Gaz Dağıtım A.Ş de yer alıyor.

Doğalgaz Para İadesi Yapacak Firmalar Açıklandı-Konya Enerya da Var
 Enerji Piyasası Düzenleme ve Denetleme Kurumu EPDK'nın doğalgaz para iadesiyle ilgili aldığı karar aboneleri sevindirdi. EPDK,Doğalgaz para iadesi yapacak firmaların listesini yayınladı. 

Peki vatandaş doğalgaz para iadesini nasıl alacak? Doğalgaz para iadesini kimler alabilir? Doğalgaz para iadesi alacaklar listesi sorgulaması nasıl yapılacak? Doğalgaz para iadesi yapacak firmaların isimleri neler? 

Doğalgaz para iadesi yapacak firmaların tam listesi şöyle:

Enerya Konya Gaz Dağıtım A.Ş

"Enerya Gaz Dağıtım AŞ

Enerya Antalya Gaz Dağıtım AŞ

Enerya Aydın Gaz Dağıtım AŞ

Enerya Denizli Gaz Dağıtım AŞ

Diyarbakır Doğalgaz Dağıtım A

Enerya Ereğli Gaz Dağıtım AŞ.

Enerya Erzincan Gaz Dağıtım AŞ

Enerya Kapadokya Gaz Dağıtım AŞ

Enerya Karaman Gaz Dağıtım A.Ş

Kayseri Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Bursa Şehiriçi Doğalgaz Dağıtım A.Ş

POLGAZ Dağıtım A.Ş

Sürmeli Doğalgaz Dağıtım A.Ş

KARGAZ Doğalgaz dağıtım A.Ş

Çorum Doğalgaz Dağıtım A.Ş".

226 BİN ABONEYE DOĞALGAZ PARA İADESİ YAPILACAK

16 doğalgaz dağıtım şirketinin yanlış tahsil yaptığı 226 bin 35 aboneye doğalgaz para iadesi yapılacak. EPDK'nın verilerine göre, şuana kadar 6 milyon 261 bin 848 lirayı bulan doğalgaz para iadesi yapılmış durumda.

DOĞALGAZ PARA İADESİ NASIL YAPILACAK? DOĞALGAZ PARA İADESİ SORGULAMA EKRANI

Aboneler doğalgaz para iadesi sorgulaması yapmak için bağlı bulundukları doğalgaz şirketinin internet sayfasını kullanacaklar. Aboneler bağlı bulundukları doğalgaz şirketinin internet sitelerinden hem doğalgaz para iadesi sorgulaması yapabilecekler hem de ödenecek tutarın bedelini öğrenebilecekler.

PARA İADESİ YERİNE DOĞALGAZ DA VERİLEBİLECEK

EPDK başkanının verdiği bilgilere göre, fazladan alınan bedel, faturalı aboneye gaz bedeli olarak verilebilecek yada fatura bedelinden düşürülebilecek. Fazladan ödeme yapan abone artık o meskende bulunmuyorsa oturduğu dönemde fazladan kesilen miktarı nakit olarak alabilecek.

Binalardaki doğal gaz tesisatı, ilk kurulduğunda ilgili bölgedeki sorumlu dağıtım şirketince kontrol ediliyor ve bir kereye mahsus olmak üzere "iç tesisat kontrol bedeli" adı altında aboneden ücret alınıyor. Buna karşın bazı dağıtım şirketlerinin söz konusu ücreti, tesisat yeni olmasa da her abone değişikliğinde alma yoluna gittiği EPDK Tarifeler Dairesi tarafından tespit edilmişti.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi