Ekmeleddin İhsanoğlu Konya'ya Geliyor

17 Temmuz 2014 Perşembe 17:20

Muhalefetin Çatı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Konya'ya geliyor. Konya'dan 5 parti ortak basın açıklaması yaparak, İhsanoğlu'nun Konya programı hakkında bilgi verdi.

Ekmeleddin İhsanoğlu Konya'ya Geliyor
 
Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun, Konya'dan 5 partinin il başkanlarının yaptığı basın toplantısıyla Konya'ya geleceği duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Konya programının açıklandığı basın toplantısında ilk sözü alan CHP Konya İl Başkanı Mevlüt Karpuz, "Cumhurbaşkanı adayının nasıl birinin olması gerektiğinin üzerinde durarak; “ Cumhurbaşkanı Adayı Kuvvetler ayrılığı ilkesine inanmayan biri cumhurbaşkanı olmamalı, vatandaşına tokat atan sendin ve bizden diye ayrıştıran olmamalı, hukukun üstünlüğüne inanmayan adalet duygusu gelişmemiş biri olmamalı, kin ve öfkeyi politik bir dil haline getiren biri de cumhurbaşkanı olmamalı, demokratik, laik sosyal hukuk devletine inanmayandan cumhurbaşkanı olamaz” dedi.Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında bilgi vererek sözlerine başlayan MHP Konya İl Başkanı Av. Murat Çiçek, “Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu 10.08.2014 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi kapsamında 18.07.2014 Cuma günü Konya ilimize ziyarette bulunacak olup birtakım programlara katılacaktır. Bunlar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Öncelikle Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu uçakla gelecek ve kendisini havalimanından bir heyet alacak olup saat 11.30’da Konya girişindeki Birlik Parkında toplanan kalabalık bir konvoy eşliğinde Konya’ya girişi yapılacaktır. Bu konvoya ve devam edecek olan programlara tüm Konya halkı davetlidir.

Bu karşılamadan sonra Kapu Camiine geçilecek ve burada Cuma namazı kılınacaktır. Cuma namazının akabinde Ekmeleddin İhsanoğlu tarafından Kapu Cami civarı esnaf ziyaretleri de yapılarak Mevlana Müzesi’ne geçilecektir. Mevlana müzesi ziyaretinden sonra müze çıkışındaki alanda basına ve halka yönelik Ekmeleddin İhsanoğlu tarafından kısa bir söyleşi ve basın açıklaması yapılacaktır. Daha sonra Valilik ziyareti yapılacak ve oradan Ekmeleddin İhsanoğlu otele dinlenmeye geçecektir.

Saat 18.00’de ise özellikle Konya’daki sivil toplum kuruluşlarının, odaların ve sendika temsilcileri ile vatandaşların da katılacağı salon toplantısı Esnaf Sanatkârlar Odası Birliği salonunda yapılacak ve akşam Dedeman Otel’deki iftar yemeği ile program tamamlanacaktır” şeklinde konuştu.

Basın toplantısının ardından toplantıya katılan CHP Konya İl Başkanı Mevlüt Karpuz, MHP Konya İl Başkanı Av. Murat Çiçek, DSP İl Başkanı Veli Kandemir, DP İl Başkanı Abdullah Turhan, BTP İl Başkan Öztürk ile CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ve MHP Konya Milletvekili Faruk Bal günün anısına birlikte fotoğraf çektirdi.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi