İşte Ak Partinin Konya Başkan Adayları

17 Ocak 2019 Perşembe 23:02

Konya'da merakla beklenen AK Parti'nin belediye başkan adayları belli oldu. İşte o isimler..

İşte Ak Partinin Konya Başkan Adayları
 Konya'da, yerel seçimler öncesi Ak Partinin adayları merak ediliyordu. Konya adayları bugün basına sızdı. İşte Ak Partinin Konya Adayları.

MERAM

MUSTAFA KAVUŞMUSTAFA KAVUŞ KİMDİR?

Mustafa Kavuş, 4 Temmuz 1974’te Konya’da dünyaya geldi. Öğrencilik hayatına Ali İhsan Dayıoğlugil İlköğretim Okulu’nda başladı. Bu sırada Havzan Kuran Kursu’nda dini eğitimini tamamlayarak hafız oldu. Eğitim hayatını Konya İmam Hatip Lisesi’nde sürdürdü. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nü kazandı. Lisans eğitiminin ardından Selçuk Üniversitesi Yönetim Organizasyon Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Mustafa Kavuş, eğitim hayatının yanı sıra küçük yaştan itibaren iş hayatı tecrübesi kazanmaya çalıştı. Tekstil, yayınevi ve gıda sektörlerinde işletmecilik ve yöneticilik yaptı.

Siyasete de ilgi duyan Mustafa Kavuş’un siyasetle tanışması Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde kurulan AK Parti’yle başladı. 2001-2003 yılları arasında AK Parti İl Gençlik Kolları Kurucu Teşkilatlanma Başkanı olarak görev yapan Mustafa KAVUŞ, siyasi tecrübesini 2003-2005 yıllarında İl Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi olarak sürdürdü. 2011 Genel Seçimlerde Milletvekili Aday Adayı oldu.

2004 yılında Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanlık danışmanlığına getirilen Mustafa Kavuş, 2006’da Teftiş Kurulu Müfettişliği’ne atandı. 2009 ile 2018 yılları arası Teftiş Kurulu Başkanlığı yaptı. Kavuş, aday adaylığı öncesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda Bakan Müşaviri olarak görev yapıyordu.

Evli ve 2 çocuk babası olan Mustafa Kavuş, İngilizce bilmektedir.

KARATAY

HASAN KILCAHASAN KILCA KİMDİR?

1970 yılında Konya’da doğan Hasan Kılca, Harmancık İlkokulu’ndan mezun olduktan sonra hafızlık eğitimini tamamladı. 1991 yılında Konya İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan Kılca, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tamamlayarak bir süre serbest avukat olarak çalıştı. 1997 yılında Konya Büyükşehir Belediyesi’nde avukat olarak göreve başlayan Kılca, 2002 yılında 1. Hukuk Müşaviri, 2016 yılında ise Genel Sekreter olarak belediyede hizmet verdi. 

Büyükşehir Belediyesi Çalışma Yönetmeliklerinin hazırlanması, Stratejik Plan hazırlanması ve belediyede çeşitli komisyon başkanlıkları görevlerinde bulunan Kılca 16 yıldan bu yana kesintisiz görev yaptığı Büyükşehir Belediye Encümenliği başkanlığını yürütüyor.    Sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev alan Kılca, evli ve üç çocuk babasıdır.        

SELÇUKLU

AHMET PEKYATIRMACIAhmet Pekyatırmacı kimdir?

1971 yılında Konya’da doğdu. 19 Mayıs İlkokulu ve Konya İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1993 yılında mezun oldu.

1995 yılında başladığı iş hayatında 2001 yılına kadar değişik şirketlerde kurucu ortak ve şirket müdürü olarak, 2001 yılında sonra da kendine ait olan şahıs şirketinde devam etti. 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Selçuklu Belediyesi Meclis Üyeliğine seçilen Pekyatırmacı, 2014 yerel seçimlerinde 2. dönem Selçuklu Belediyesi Meclis Üyeliği yanında Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevini de üstlendi.

Aralık 2014 tarihinden itibaren Selçuklu Belediyesi Meclis Üyesi olarak Başkan Yardımcılığı görevini atandı. Evli ve 2 çocuk babası olup Arapça ve İngilizce bilmektedir. Pekyatırmacı, 2012 yılında başladığı Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümünde 2. lisans öğrenimine halen devam etmektedir.

DİĞER İLÇELER

1. AHIRLI: İSA AKGÜL
2. AKÖREN: İTTİFAK
3. AKŞEHİR: SALİH AKKAYA
4. ALTINEKİN: MUHARREM DERE
5. BEYŞEHİR: ÜZEYİR YAŞAR
6. BOZKIR: SADETTİN SAYGI
7. ÇELTİK: ALİ MEŞE
8. CİHANBEYLİ: MEHMET KALE
9. ÇUMRA: HALİT OFLAZ
10. DERBENT: HÜSEYİN AYTEN
11. DEREBUCAK: AHMET KISA
12. DOĞANHİSAR: İTTİFAK
13. EMİRGAZİ: İTTİFAK
14. EREĞLİ: ADEM ERDAL
15. GÜNEYSINIR: AHMET DEMİR
16. HADİM: AHMET HADİMİOĞLU
17. HALKAPINAR: İTTİFAK
18. HÜYÜK: MEHMET ÇİĞDEM
19. ILGIN: YALÇIN ERTAŞ
20. KADINHANI: MEHMET BADEM
21. KARAPINAR: MEHMET YAKA
22. KARATAY: HASAN KILCA
23. KULU: MURAT ÜNVER
24. MERAM: MUSTAFA KAVUŞ
25. SARAYÖNÜ: NAFİZ SOLAK
26. SELÇUKLU: AHMET PEKYATIRMACI
27. SEYDİŞEHİR: MEHMET TUTAL
28. TAŞKENT: OSMAN ARI
29. TUZLUKÇU: İTTİFAK
30. YALIHÜYÜK: HASAN KOÇER
31. YUNAK: ABDULLAH EMRE DEMİRHAN

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi