İşte FETÖ'nün Konya Yapılanması

18 Ağustos 2016 Perşembe 23:12

Konya'daki FETÖ soruşturmasında aralarında örgütün sözde üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu 77 kişiden 30'u gözaltına alındı.

İşte FETÖ'nün Konya Yapılanması
 Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na finans sağlayan ve örgüt faaliyetlerine iştirak eden kişilere yönelik başlattığı soruşturma sürüyor.

FETÖ YAPILANMASINDA AKTİF ROL ALAN KİŞİLER TESPİT EDİLDİ

Delillendirme ve ifade alma işlemlerinin ardından FETÖ/PDY yapılanmasında aktif rol oynadığı Ataşehir escort değerlendirilen kişiler tespit edildi. Konya Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla haklarında yeteri kadar delil elde edilen şüphelilere yönelik operasyonun üçüncü aşaması için harekete geçildi.

77 KİŞİDEN 30'U YAKALANDI

Konya merkezli 22 ilde gerçekleştirilen operasyonda haklarında gözaltı kararı verilen 77 kişiden 30'u yakalandı. Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, emniyete götürüldü

. Gözaltı kararı verilenler arasında sözde üst düzey yönetiminde "ilçe imamı", "büyük bölge imamı", "küçük bölge imamı", "bölge talebe mesulü", "örgüt muhasebeciliği" gibi pozisyonlarda bulunanlar yer alıyor.

ÖRGÜTÜN ŞEMASI ORTAYA ÇIKARILDI

Alınan bilgiler ve deliler doğrultusunda örgütün şeması ortaya çıkarıldı.

Muhasebecilerin, örgüt adına sorumlu oldukları bölgeden her türlü nakdi yardımın toplanmasını sağlayarak toplu para transferi yapan kişiler olduğu belirtildi. Örgüte yeni üniversite öğrencileri sağlayan kişilere eyalet imamına bağlı olan "büyük bölge talebe mesulu" adı verildiği öğrenildi.

Grup sohbet toplantılarına katılarak örgüt adına yardım toplanmasını sağlayan ve kamu kurumlarına örgüt mensubu yerleştiren kişilerin de ayrı olduğu bildirildi.

FETÖ'nün Konya yapılanması deşifre oldu

İLK AŞAMADA 37, İKİNCİ AŞAMADA 33 ZANLI TUTUKLANMIŞTI

Operasyonun ilk aşamasında, 30 Temmuz'da Konya merkezli 12 ilde gözaltına alınan 30 zanlıdan 27'si tutuklanmıştı. Operasyonun ikinci aşamasında ise 9 Ağustos'ta 15 ilde gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 36 zanlıdan 33'ü tutuklanmıştı.

AA

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi