Konya Ak Partiye Kaç Aday Adayı Başvurdu?

20 Şubat 2015 Cuma 20:17

Ak Partiden Konya için kaç kişi aday adaylığı için başvurdu? Başvuranlardan kaçı kadın ? İşte detaylar...

Konya Ak Partiye Kaç Aday Adayı Başvurdu?
 Haziranda yapılacak olan genel seçimler için Konya'da birçok isim Ak Partiden aday adayı oldu. Bugün 18:00 itibariyle başvurular sona erdi. Ak Parti Konya İl Başkanı Musa Arat yaptığı basın açıklamasında başvuru süresinin bittiğini ve herkese eşit mesafede ve adaletli olacaklarını vurguladı.

akp-konyadan-kimler-aday-adayi-iste-tam-liste-h20059.html" target="_blank" style="font-size: 16px;">


Ak Parti Konya İl Başkanlığından Şu Açıklama Yapıldı:


Saygıdeğer basın mensupları, 11 Şubat Çarşamba günü partimiz tarafından başlatılan 25. Dönem Milletvekili Aday Adaylığı Başvuru süresi, bugün saat 18 itibariyle sona ermiş bulunuyor.

İşlemlerini tamamlayıp evraklarını bizlere tamamlayan aday adaylarımız için söylüyorum şu an itibariyle 183 aday adayı, İl Teşkilatımıza başvurmuş bulunuyor.

Başbakanımız ve Genel Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu da başvurusunu Konya için gerçekleştirdi. Ben, öncelikle partimize olan bu büyük teveccühten dolayı tüm aday adaylarımıza çok teşekkür ediyor; sürecin partimiz, şehrimiz ve ülkemiz adına hayırlar getirmesini diliyorum.

Aday adaylarımız ile alakalı birkaç şey söylemek gerekirse;

• İl Teşkilatımıza 27’si bayan ve 156’sı erkek olmak üzere toplam 183 aday adayı müracaat etti.

• Aday adaylarımız içerisinde 20 engelli aday adayımız var. Engelliler içerisinde de 18 erkek 2’si bayan…

• Hiç şüphe yok ki aday adaylığı için teşkilatımıza müracaat eden 183 aday adayımızın her biri birbirinden kıymetli, bu görevi layıkıyla yerine getirebilecek birikim ve donanıma sahipler. Aday adaylarımızdan 14 kişilik bir liste çıkarmanın ne kadar zor olacağının farkındayız Ancak bizler de aday adaylarımızın içerisinde Konya’yı en iyi şekilde temsil edecek adaylarımızın belirlenmesi için çok titiz bir çalışma yürüteceğiz.

Temayül yoklaması, genel merkez mülakatı, üst komisyon mülakatlarının yanı sıra teşkilatımız, bu süreçte temel belirleyici faktörlerden biri olacak.

Başvurular başlamadan önce her fırsatta hiçbir aday adayının ne önünde, ne arkasında, ne yanında, ne de karşısında durmayacağımızı ifade ettik. Aday adaylarımızdan ülkemize ve şehrimize dair hedeflerini, proje ve fikirlerini hazırlamalarını bekliyoruz. Bizler, süreci çok yönlü ve en verimli şekilde geçirme gayretindeyiz.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi