Konya Valisi Doğan, Van'a Atandı

03 Ağustos 2013 Cumartesi 20:36

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, hükümetin hazırladığı valiler kararnamesi'ni onayladı.

Konya Valisi Doğan, Van'a Atandı
 

İçşişleri Bakanı Muammer Güler'in hazırladığı ve daha sonra Bakanlar Kurulu Kararı'na dönüşen valiler kararnamesini Cumhurbaşkanı Gül onayladı.

Kararname bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girecek. 22 kişilik kararnamede, Osmaniye Valisi Celalettin Cerah ile birlikte 7 vali merkeze çekildi. Kararnamede, İstanbul, Ankara ve İzmir valilerinin yer almadığı öğrenildi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler'in İstanbul Valisi olduğu dönemde Celalettin Cerrah; İstanbul Emniyet Müdürü olarak görev yapıyordu. Cerrah daha sonra Osmaniye Valisi olarak atanmıştı. Cerrah İstanbul Emniyet Müdürü iken o zaman İstanbul Valisi olan İçişleri Bakanı  Muammer Güler'le uzun süre birlikte çalışmıştı.

7 VALİ MERKEZE ALINDI

Kararnameye göre; Bursa Valisi Şahabettin Harput, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Aydın Valisi Kerem Al, Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Bayburt Valisi Hasan İpek, Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu merkeze alınan isimler oldu.

YERLERİ DEĞİŞEN VALİLER

Kararnamede yer alan diğer isimler arasında Konya Valisi Aydın Nezih Doğan Van'a, Van Valisi Münir Karaloğlu Bursa'ya, Artvin Valisi Necmettin Kalkan Hakkâri'ye, Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız Aydın'a, İskenderun Kaykamamı Ali İhsan Su Artvin'e, Ankara Vali Yardımcısı Mehmet Oduncu Osmaniye'ye, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Necmettin Kılıç Niğde'ye, Amasya Valisi Abdil Celil Öz Trabzon'a, İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri Mükerrem Ünlüer Bayburt'a, Kayseri Melikgazi Kaymakamı Hasan Karahan Giresun'a vali olarak atandı.

banner67

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

zülkif tan 5 yıl önce yorumlandı

konya valisinin gitmesi iyi oldu.kendisi iyi biridir.ama eşi çok kaprislidir.milli eğitimi çok karıştırdı.bir çok kişinin ahını aldı.vanda uğraşsın artık.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

İlhan 5 yıl önce yorumlandı

adın dogan beyin başarılı çalışmaları ve bürokratları miskinlikten kurtarması konya için iyi olmamıştır. aydın bey başarılı ve zeki bir bürokrattır konyaya verilen kamu hizmetlerinde çıtası konya için yüksek bir validir basarıalr

0 Kişi beğendi.
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi