Konya'da 3 general 44 hakim savcı hakkında yakalama kararı

17 Temmuz 2016 Pazar 17:30

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında Konya’da görevli 3 general hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Ayrıca Konya’da adli ve idari 44 hakim savcı hakkında gözaltı ve arama talimatı verildiğini, işlemlerin devam ettiğini açıklandı.

Konya'da 3 general 44 hakim savcı hakkında yakalama kararı
 Yakalama kararı çıkarılan 3.Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Haluk Şahar, Hava Savunma Okulu ve eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Orhan Gündüz, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Timurcan Ermiş’in firari olduğu öğrenildi.

Emniyette operasyon

Soruşturma kapsamında Konya Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Kurmay Albay Mustafa Sakaoğlu, Kadınhanı İlçe Emniyet Müdür Mehmet Demir, Ilgın İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Kambur, Beyşehir İlçe Emniyet Müdürü Serdar Şahin ve emrindeki iki rütbeli polis gözaltına alınmıştı.Gözaltındaki emniyet müdürlerinin emrindeki polislere, askere mukavemet göstermeden teslim olma talimatı verdiği öğrenildi.

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Konya’da adli ve idari 44 hakim savcı hakkında gözaltı ve arama talimatı verildiğini, işlemlerin devam ettiğini açıkladı.Başsavcı Bestami Tezcan yaptığı yazılı açıklamada, "Cumhuriyet Başsavcılığımızca 15/07/2016 tarihinde ülkemizde bir kısım askeri personelin darbe girişimine yönelik eylemleri nedeniyle TCK’nın 309. (Anayasayı İhlal), 311.(Yasama Organını Engellemeye Teşebbüs), 312. (Hükümete Karşı İsyan) ve 313. (Türkiye Cumhuriyetine Silahlı İsyan) maddeleri uyarınca soruşturma başlatılarak, atılı suçları işleyen şüphelilerin derhal yakalanması ve gözaltına alınması talimatı verilmiştir. Yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ/PDY silahlı terör örgütü yapılanmasına mensup olduğu değerlendirilen Konya

il merkezi ve mülhakatlarında görevli, adli ve idari 44 hakim savcı hakkında gözaltı ve arama talimatı verilmiş olup işlemleri devam etmektedir" dedi.

banner67

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Fatma 4 yıl önce yorumlandı

Bunlarinhepsineyaziklarolsunbunlarhukumetedegilmilletesaldirdilarbircahilfetonunarkasinadusupallahingazabinaugrasinlar

0 Kişi beğendi.
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi