Konya’da AKP İlçe Danışma Meclisleri Tamamlandı

19 Ekim 2014 Pazar 15:11

AK Parti Konya İl Teşkilatı’nın 40. Dönem İlçe Danışma Meclisi Toplantıları tamamlandı.

Konya’da AKP İlçe Danışma Meclisleri Tamamlandı
AK Parti Konya İl Teşkilatı’nın 40. Dönem İlçe Danışma Meclisi Toplantıları tamamlandı.

AK Parti Konya İl Teşkilatı, 28 ilçede İlçe Danışma Meclisleri’ni gerçekleştirdi. İlçe ve belde teşkilatlarının son durumları, il genel meclisi üyelerinin çalışmaları ile belediyelerin projeleri ve devam eden hizmetlerde gelinen son noktaların ele alındığı toplantılara AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, 22, 23 ve 24. Dönem AK Parti Konya Milletvekilleri, İl Yürütme ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, ilçe başkan ve yönetimleri; il ve ilçe kadın ile gençlik kolları başkan ve yönetimleri ile mahalle, köy temsilcileri katıldı. AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Ereğli ve Karapınar İlçe Teşkilatları tarafından düzenlenen 40. İlçe Danışma Meclisleri’ne katıldı. Ereğli ve Karapınar’daki programlara Başkan Sorgun’un yanı sıra AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, 23. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Ali Öztürk de katıldı. Ereğli’de teşkilat mensuplarına hitap eden AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, 3 Kasım’da başlayacak İlçe ve İl Kongresi süreci ile alakalı açıklamalarda bulundu. Sorgun, “Kongre sürecine girdik. İnşallah 3 Kasım günü Hadim ve Bozkı ile başlıyoruz. İlçelerimiz bitince de il kongremizi yapacağız. Ancak şunu ifade etmem gerekiyor. Bizler bu koltuklarda baki değiliz. Bizden önce bu koltukta birçok kişi bu görevi yaptı. Bizden sonra da bu bayrak yarışı devam edecek. Ama hiçkimse de tüm kuralları çiğneyerek ben bu koltuklara geleceğim diyemez. Bu koltuklar kimsenin babasının malı değil” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı da ülke gündemine dair konuştu. Samancı, Kobani’yi bahane ederek ülkenin karıştırılmak istendiğini ifade ederek, “Kavgadan, ayrıştırmadan hep uzak durduk, durmaya da devam edeceğiz” dedi.

40. Akşehir, Tuzlukçu, Yunak ve Çeltik İlçe Danışma Meclisleri’nde konuşan AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. İlhan Yerlikaya ise, il ve ilçe kongrelerine değinerek, kongrelerinin şölen havasında geçeceğini söyledi.

AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu da Kulu, Cihanbeyli ve Altınekin İlçe Danışma Meclislerine katıldı. Ayşe Türkmenoğlu da çözüm sürecinin ne pahasına olursa olsun devam edeceğini dile getirdi.

Güneysınır, Akören, Çumra, Ahırlı, Yalıhüyük ve Seydişehir İlçe Danışma Meclislerine katılarak teşkilat mensupları ile bir araya gelen AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi ise, Seydişehir’e yapılan hizmetlerden söz etti.

40. Dönem AK Parti Konya İlçe Danışma Meclisi toplantıları, ilçe ve belde yönetimleri ile mahalle ve köy temsilcilerinin çalışmaları, il genel meclisi üyelerinin projeleri ve belediyelerin hizmetleri ile taleplerinin ele alınması ve sorunların çözümü için fikir alışverişinde bulunulması ile son buldu.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi