Konya'da Cinayet Sanığına 5 Yıl Hapis

04 Temmuz 2014 Cuma 14:11

Konya’da 84 yaşındaki bir kişinin bıçaklanarak öldürülmesi olayıyla ilgili hakim karşısına çıkan sanığa mahkeme heyeti 5 yıl hapis cezası verdi.

Konya'da Cinayet Sanığına 5 Yıl Hapis

Konya’da 84 yaşındaki bir kişinin bıçaklanarak öldürülmesi olayıyla ilgili hakim karşısına çıkan sanığa mahkeme heyeti 5 yıl hapis cezası verdi. Tutuklu kaldığı süreyi ve iyi halini göz önünde bulunduran mahkeme heyeti sanığın tahliyesine karar verdi.

Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen cinayet duruşmasına, tutuklu yargılanan Ş.U. (31), yakınları ve avukatı katıldı. Sanık avukatının maktulü müvekkilinin öldürmediğini ispat etmeye çalışarak uzun bir savunma yapmasının ardından hakim sanık Ş.U.’ya son sözlerini sordu. Gözyaşlarına hakim olamayan Ş.U. maktulü kendisinin öldürmediğini söyleyerek, “İşlemediğim suçtan dolayı mağdurum. 2 tane çocuğum var. Çocuklarımın psikolojisi bozuldu. Ben yapmadım. Beratımı istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti davada sona gelindiğini ve karar vereceğini belirterek, Ş.U.'yu “Haksız tahrik altında yaralama sonucu ölüme sebebiyet olma" suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırdı. Yattığı süreyi ve iyi hali göz önünde bulunduran heyet Ş.U.’nun tahliyesine karar verdi.

Olay, 8 Mayıs 2013’te merkez Meram ilçesi Durunday Mahallesi Seyfettin Sokaktaki bir evde meydana gelmişti. 84 yaşındaki Yonüs Çevikbaş'ın bıçakla kendisini yaralayıp, evini ateşe verdikten sonra aracıyla hastaneye gitmek isterken kaza yaptığı ileri sürülmüş, yaşlı adam kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Olaydan sonra, Çevikbaş'ın bakıcılığını yapan kadının oğlu Ş.U. tutuklanmıştı.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi