Konya'da Mevlana'yı Anma Etkinlikleri Başladı

07 Aralık 2016 Çarşamba 20:56

Konya’da, Mevlana’nın 743. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri, kandil uyandırma, sevgi ve hoşgörü yürüyüşüyle başladı.

Konya'da Mevlana'yı Anma Etkinlikleri Başladı
 7-17 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen Mevlana’nın 743. Vuslat Yıldönümü etkinlikleri, Mevlana Celaleddin Rumi Hazretleri ile Şems-i Tebrizi Hazretleri’nin buluştuğu Alaeddin Tepesi ile Mevlana Caddesinin birleştiği yerde kandil uyandırma töreniyle başladı.

Konya'da Mevlana’yı anma törenleri başladı

BİRLİK VAKTİ

Mevlana’nın, “Biz birleştirmeye geldik, ayırmaya gelmedik” sözünden yola çıkılarak ‘Birlik Vakti’ teması üzerine kurulan bu yılki törene Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Konya Valisi Yakup Canbolat, AK Parti Konya milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Hz. Mevlana’nın 22. kuşak torunu Esin Çelebi Bayru, sivil erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konya'da Mevlana’yı anma törenleri başladı

SEVGİ VE HOŞGÖRÜ YÜRÜYÜŞÜ

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından protokol üyeleri kandilleri mumla yaktı. Kandil uyandırma töreninin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri Mehteran Birliği eşliğinde Mevlana Caddesi’nden Mevlana Meydanı’na kadar, sevgi ve hoşgörü yürüyüşü gerçekleştirildi. Mevlana Meydanı’nda Türk Silahlı Kuvvetleri Mehteran Birliği mehter marşlarından mini bir konser verdi.

Konya'da Mevlana’yı anma törenleri başladı

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi