Konya'da Sevgilisini Öldüren Kadına Şiddet ve Cinsel Saldırı İndirimi

28 Şubat 2013 Perşembe 10:44

Konya’da kendisini sürekli döven ve olay günü zorla birlikte olmaya çalışan sevgilisini öldürüp, cesedi kanala atan kadına verilen müebbet hapis cezası tahrik altında cinayeti işlediği gerekçesiyle 15 yıla düşürüldü.

Konya'da Sevgilisini Öldüren Kadına Şiddet ve Cinsel Saldırı İndirimi
 Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuklu sanık Şerife Y. ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada mahkeme heyeti tüm delillerin toplandığını belirterek savcıdan esasa ilişkin mütalaasını istedi. Savcı, Şerife Y’nin cinayeti tahrik altında işlediğini ifade ederek Türk Ceza Kanunun 81/1 maddesi gereğince cezalandırılmasını talep etti. Savcı, cesedin atılmasında yardım eden sanık ile olayı bilerek gizleyen sanık hakkında ise suç delillerini gizlemekten ceza verilmesini istedi.

Son sözleri sorulan sanık Şerife Y., “Cinsel saldırı, şiddet gördüm, bir keresinde burnumu kırdı ve bazen zorla birlikte oldu. Olay günü de hasta olmama rağmen ilişki istedi, yok deyince ters ilişki istedi, son noktaya gelmiştim, bu olay yaşandı. Takdir mahkemenin” dedi.Mahkeme heyeti, sanıklardan Şerife Y.’ye kasten adam öldürmekten müebbet hapis cezası verdiklerini ancak cinayeti şiddet ve cinsel saldırı altında işlediğinden haksız tahrik maddesi ile iyi hali uygulayarak cezasını 15 yıla düşürdüklerini açıkladı. Cesedin evden çıkarılıp atılmasına yardım ettiği iddia edilen Mustafa C. ile olayı bilmesine rağmen gizleyen Mustafa S. hakkında da 5 ay hapis cezası verildi.Olay, 24 Haziran 2012 tarihinde merkez Karatay ilçesi Saraçoğlu Mahallesi Mavigüz Sokak’ta boş su kanalının içerisinde iki çuvala konulmuş çıplak bir erkek cesedi bulunmasıyla ortaya çıkmıştı. Olay yerinde inceleme yapan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği dedektifleri tüfekle öldürülen şahsın 6 çocuk babası Ahmet Ağırkaya (38) olduğunu belirlemişti. Ağırkaya’nın ölmeden birkaç gün önce sevgilisi Şerife Y. ile kavgası polise yansıdığı ortaya çıkmasıyla şüpheli kadın gözaltına alınmıştı. Şerife Y’de, Ağırkaya’yı o gün zorla birlikte olmak istemesi üzerine tüfekle öldürdüğünü itiraf etmişti.
banner67
banner71

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi