Konyalı Şehidin Baba Evinde Yas Var

15 Ağustos 2015 Cumartesi 14:39

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde teröristler tarafından pusuya düşürülerek şehit edilen 3 asker için Van’da tören düzenlendi.

Konyalı Şehidin Baba Evinde Yas Var

MEMLEKETLERİNE UĞURLANDI

Konyalı Jandarma Astsubay Üstçavuş Dursun Taştiken, Uzman çavuş Yasin Gençer ve Uzman çavuş İbrahim Taş'ın cenazeleri, töreninin ardından memleketlerine uğurlandı. 

Konyalı Şehitten Kahreden Detay

GEÇİCİ GÖREVLE HAKKARİ'YE GİTMİŞTİ

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK terör örgütü üyeleriyle çıkan çatışmada, şehit düşen 3 askerden biri olan Astsubay Üst Çavuş Dursun Taştiken Doğanhisar ilçesindeki baba evine ateş düştü.

Manisa'da görevli olduğu ve geçici görevle Hakkari'ye gittiği öğrenilen evli ve 1 çocuk babası şehit Jandarma Astsubay Üst Çavuş Taştiken'in babası Ahmet ve annesi Rukiye Taştiken gözyaşlarına boğuldu. Şehidin 7 aylık hamile eşi Ayşe ve 2 yaşındaki oğlu Ahmet Taştiken'in ise Ankara'nın Sincan İlçesi'nde oturan ailesinin yanında oldukları öğrenildi. 3 kız kardeşi bulunan şehit Dursun Taştiken'in Ramazan Bayramı'ndan sonra ilçeye gelerek ailesini ziyaret ettiği ve hasret giderdiği öğrenildi.

Konya 3. Şehidini de Toprağa Verdi


Konya'dan Bir Şehit Daha


"OĞLUMA BİR ŞEYLER OLDUĞUNU HİSSETTİM"

Evde taziyeleri kabul eden ve oğluyla son olarak geçtiğimiz pazar günü cep telefonu ile görüştüğünü anlatan baba Ahmet Taştiken, "Pazar gününü bekleyemeden bugün yine cep telefonundan aradım ama ulaşamadım. Haberlerde Hakkari'de çatışma olduğunu ve şehit askerlerin olduğunu gördüm. Oğlum da orada görev yapıyordu. Oğlumla ilgili bilgi alabilmek için İlçe Jandarmaya gitmek düşüncesiyle evden çıktım. Çarşıya indiğimde herkesin bir telaş içerisinde olduğunu gördüm. Ama bana kimse bir şey söylemedi. Kalabalık bir grubun araçlarla birlikte evime doğru gittiğini gördüm. Koşarak eve geldiğimde oğlumun şehit olduğu haberini aldım" diye konuştu.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi