Meram Bölgesine Yeni Park

21 Temmuz 2015 Salı 13:00

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi, halkın yaşam kalitesinin yükseltilmesi için ilçeye yeni park alanları kazandırmaya devam ediyor.

Meram Bölgesine Yeni Park
 Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Durunday Mahallesi Civelek Sokak üzerinde yapımı devam eden parkta incelemelerde bulundu.

İlçeye değer katacak park alanları kazandırmaya devam ettiklerini belirten Başkan Toru, “Meram halkının, yeşiliyle, parkıyla, sosyal tesisiyle daha müreffeh bir yaşam kalitesine kavuşabilmesi için hızlı bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda yaklaşık 3 ay önce ilçemize kazandırdığımız 32 parkın açılışını yapmıştık. Şu an itibariyle de 20 civarında parkın yapımı devam ediyor. Bunlardan biri de Durunday Mahallesi Civelek Sokak’taki park alanıdır. 7 bin 500 metrekare alanı olan bu parkımızda; havuz, mini futbol sahası, yürüyüş alanları, koşu alanları, fitness alanları ve farklı sportif etkinliklerin yapılabileceği sahalar yer alıyor. İnşallah 2 aya kadar tamamlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.“MERAM’IN EN ÖZEL BÖLGELERİNDEN BİRİ”

Bu parkın yapıldığı bölgenin çok özel bir bölge olduğuna dikkat çeken Başkan Toru, “Bu parkın bulunduğu alan, hava olarak ilçemizdeki en temiz bölgelerden biridir. Bu park; havasıyla, rüzgarıyla özellikle yaz döneminde vatandaşlarımızın yürüyüş yapabileceği, dinlenebileceği nadide yerlerden biri olacaktır. Parkımızın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi