Meramda Yol Genişletme Çalışmaları Sürüyor

24 Aralık 2015 Perşembe 13:58

Meram Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin farklı mahallelerinde trafiği rahatlatacak yeni yol açma ve yol genişletme çalışmalarını sürdürüyor.

Meramda Yol Genişletme Çalışmaları Sürüyor
 YOLUN GENİŞLİĞİ 6 METREDEN 15 METREYE ÇIKARILIYOR

Yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki Harmancık Mahallesi Harmancık Caddesi’nin genişliği 6 metreden 15 metreye çıkarılıyor.

Antalya Çevre Yolu, Hatıp Caddesi ve Lalebahçe Caddesi arasındaki Harmancık Caddesi’ndeki yol genişletme çalışmalarının devam ettiğini belirten Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Altyapı çalışmalarında sona gelindi. Genişletme kapsamında yol içinde kalan bahçe duvarı, garaj, kömürlük ve diğer müştemilatlar yıkılarak yenileri yapılıyor. Bu caddenin, ilkbaharla birlikte tretuvar çalışmalarını bitirerek 2016 yılı içinde de asfaltlamasını yapacağız. Bu cadde güzergâhındaki açık su kanalını da kapalı hale getiriyoruz. Böylece ilçemize önemli bir arter daha kazandırmış olacağız” dedi.YENİ YOLLAR AÇILIYOR

İmar planındaki yeni yolların açılması için de ekiplerin çalışmalarına devam ettiğini belirten Başkan Toru, “İmar planındaki yolların açılması için Osmangazi ve Çandır Mahallelerimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yollar açılırken yol güzergâhında kalan bahçe duvarı ve diğer müştemilatların yıkılarak yapılması için ekiplerimiz çalışmalarını sürdürmektedir. Altyapı çalışmalarının bitirilmesiyle birlikte önümüzdeki yıl içinde yeni açılan yollar da asfaltlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi