Meramın Karla Mücadele Ekibi Kışa Hazır

03 Aralık 2015 Perşembe 21:46

Meram Belediyesi, kış mevsimindeki yağışlar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önlemlerini aldı. Kar ve buzlanma olaylarına tedbir olarak tuz ve solüsyon stoğu oluşturuldu.

Meramın Karla Mücadele Ekibi Kışa Hazır
 Meram Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kış öncesi oluşabilecek kar ve buzlanma olaylarına karşı tedbirlerini aldı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, kış mevsimi dolayısıyla yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek adına önlemlerini aldıklarını ifade ederken Meram’ın kışa hazır olduğunu belirtti.
‘GEREKLİ KOORDİNASYON SAĞLANACAK’

Toplam 8 adet greyder, 16 adet kazıcı ve kepçe, 9 adet kar kürüme ve tuzlama aracı ekipmanıyla önlemlerini aldıklarını ifade eden Başkan Toru, “Yoğun yağışlı geçmesi beklenen kış mevsimi öncesi Fen İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde acil müdahale ekibi oluşturuldu.  Ayrıca buzlanma olaylarında kullanılmak üzere 2 bin tonluk tuz ile 100 bin litre solüsyon stoğu yapıldı. Yağışların ardından oluşabilecek su birikintilerini ve taşkınlarını önlemek amacıyla ise ekiplerimiz tarafından rögar bakımları gerçekleştirildi. Vatandaşlarımızın huzuru için ilçemizin dört bir yanında aksaklıkların yaşanmaması adına gerekli koordinasyon sağlanacak.” şeklinde görüş belirtti.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi