MEVKA'dan Bilgilendirme Toplantısı

22 Ocak 2013 Salı 15:06

Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA)2012 Mali Destek Programları çerçevesinde Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

MEVKA'dan Bilgilendirme Toplantısı
 Toplantıda programın destek limitleri, son başvuru tarihleri, amaç ve öncelikleri ile ilgili Mevlana Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birimi uzmanlarından O. Fatih Yalçın bir sunum gerçekleştirdi.
MEVKA’nın 2012 Mali Destek Programları kapsamında 14 milyon TL yi KOBİ statüsündeki işletmeler, kooperatif ve birliklerin müracaat edebileceği ve otomotiv, makine imalatı, savunma sanayi, yenilenebilir enerji ve tasarım teknolojileri sektörlerinden başvuru sahiplerine 400 bin TL lik yüzde 50 oranında destek sağlanacağını belirten Yalçın, 6 milyon TL’lik desteğin verileceği turizme yönelik küçük ölçekli altyapı mali destek programına ise kar amacı gütmeyen kuruluşların başvurabileceğini ve proje başına destek limitin 400 bin TL olacağını destek oranının ise proje bütçesinin yüzde 75 oranında olacağını belirtti. Ülkemizin 2023 teki ihracat ve turizm hedeflerine dikkat çeken Yalçın, “2023’te Konya’nın 15 milyar dolarlık ihracat yaparak 500 milyar dolarlık ülke ihracat hedefine katkı yapması gerekiyor. Konya’nın bu hedefe sadece nicelik olarak değil ihraç mallarının niteliği konusunda gelişim kaydetmesi kaydıyla ulaşması büyük önem arz ediyor. 2023 yılında turizm de Konya’nın 10 milyon turist ve 5 milyar dolar gelir hedefi bulunmaktadır. Bu açıdan özellikle alternatif turizm noktasında Konya ve Karaman’da turistlerin konaklama sürelerinin artırılması gerekmektedir. Konya ve Karamanda turizm faaliyetlerinin kış turizmi yayla turizmi, sağlık turizmi, kırsal turizm gibi çeşitlendirilmesi gerekmektedir’’ diye konuştu.
Bölgenin rekabet gücünün artırılması mali destek programı başvurularının 03 Ocak 2013-12 Mart 2013 tarihleri arasında, turizme yönelik küçük ölçekli mali destek programları başvuruları 03 Ocak 2013-13 Mart 2013 tarihleri arasında, her iki program için de saat 17.00 e kadar yapılacağı belirtildi.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi