Oda Ve Borsa Başkanları Konya’da Buluştu

14 Temmuz 2014 Pazartesi 11:22

Konya-Karaman oda ve borsa başkanları Konya’da bir araya geldi.Konya Sanayi Odası (KSO)’nın ev sahipliğinde gerçekleşen başkanlar toplantısına Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız da katıldı. KOS Lezzet Sofrası’nda...

Oda Ve Borsa Başkanları Konya’da Buluştu
Konya-Karaman oda ve borsa başkanları Konya’da bir araya geldi.

Konya Sanayi Odası (KSO)’nın ev sahipliğinde gerçekleşen başkanlar toplantısına Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız da katıldı. KOS Lezzet Sofrası’nda birlikte iftar yapan Konya-Karaman’daki oda ve borsa başkanları birlik ve beraberlik mesajı verirken, Konya Sanayi Odası Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, bu tür toplantıların odalar arasındaki dayanışmayı artırması açısından önemli olduğunu söyledi.

Başkan Kütükcü, Konya ve Karaman’ın Türkiye’de en düşük işsizliğe sahip iki şehir olduğunu, bölge ekonomisinde sevindirici gelişmeler yaşandığını, ancak Türkiye’nin üreten gücü haline gelen bölgenin kazanımlarını artırmak için atılması gereken adımlar da olduğunu söyledi. Kütükcü, ayrıca Konya-Karaman bölgesinin ihracatını daha yüksek seviyelere taşımak için özel çalışmalar yapılması gerektiğini ifade etti.

“SANAYİCİLER TÜRKİYE’Yİ BÜYÜTÜYOR”

Oda ve borsa başkanları ile sohbet eden Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız ise, memnuniyetini dile getirerek, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Sanayici ve işadamlarının üreterek, ihracat yaparak, istihdam sağlayarak Türkiye’yi büyüttüklerini ifade eden Altunyaldız, Ramazan ayının önemine dikkat çekti.

Konya Ticaret Odası Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öztürk ve Konya Ticaret Borsası Başkanı Muhammet Uğur Kaleli’nin de bulunduğu toplantıya Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Beyşehir Ticaret Odası, Cihanbeyli Ticaret Borsası, Çumra Ticaret Odası, Doğanhisar Ticaret Odası, Ereğli Ticaret Borsası, Ilgın Ticaret Odası, Ilgın Ticaret Borsası, Karaman Ticaret Borsası, Karapınar Ticaret Borsası, Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanları ile meclis başkanları katıldı.

Toplantının sonunda oda ve borsa başkanları ile meclis başkanları toplu fotoğraf çektirdi.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi